Spotkanie towarzysko piknikowe z pokazem

Spotkanie towarzysko piknikowe z pokazem

KAROLEWO. W sobotnie popołudnie na boisku sportowym w Karolewie odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez sołtysa i radę sołecką.

Piknik ten poprzedził pokaz interesujący ratownictwa drogowego i medycznego, w którym udział brali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Gościejewa.

W symulowanym wypadku, w którym uwięzionych zostało trzech poszkodowanych, pomocy udzielali druhowie z sąsiedniej wsi. Na początku zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ustabilizowali pojazd oraz dostali się do poszkodowanych udzielając im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pierwszy poszkodowany w stanie ogólnym dobrym opuścił pojazd w asekuracji strażaka – ratownika.

Drugi poszkodowany został ewakuowany na desce ortopedycznej przez wycięcie sprzętem hydraulicznym drzwi i dachu samochodu, a potem udzielono mu dalszej pomocy medycznej. Niestety trzeci poszkodowany „zginął” na miejscu.

Zainteresowanie pokazem było znaczne, bo to pouczające i widowiskowe zarazem. Udział w pokazie wzięli druhowie: Bartosz Majewski, Marek Pietrek, Mikołaj Pacholczak, Przemysław Zjawiński i Magdalena Rohde.
Na najmłodszych czekały dwa okazałe dmuchane zamki a reszta po pokazie spędziła czas na towarzyskich rozmowach przy kawie i cieście.

Podobne artykuły