Spory o chodniki

POWIAT OBORNICKI. Ostatnia sesja rady powiatu stała się areną potyczek pomiędzy lokalnymi politykami. Gdy na sesji pojawił się wiceburmistrz Obornik Bukowski, było wiadomo, że kilku radnych powiatowych skorzysta z okazji, aby popisać się zgrabnym atakiem na przedstawiciela władz gminy. 

Pierwszym był P.Gronostaj z Samoobrony. Zarzucił Bukowskiemu, iż gmina wybudowała wzdłuż ulicy Dworcowej w Rożnowie zbyt wąski chodnik. Bukowski tłumaczył, że chodnik jest zgodny z projektem, a projekt z zasadami budowy chodników. Ma dwa metry szerokości, a zwęża się jedynie przy dorodnych kasztanach, których żal było wyciąć.  Jednak zwęża się minimalnie do metr dwadzieścia, a nie poniżej metra, jak wymierzył wicestarosta Gronostaj. Tu wiceburmistrz podparł się obmiarami wykonanymi przez inżyniera Solisa. 

Gronostaj upierał się, że jakby policzyć bez krawężników, to było by bardziej wąsko a wiceburmistrz pytał, dlaczego miałby pominąć krawężniki stanowiące integralną części chodnika. Na to Gronostaj  obiecał kupić Bukowskiemu na imieniny miarkę. Wiedzeni ciekawością zmierzyliśmy chodnik – własną miarką – przy samym kasztanie. Okazało się, że ma on szerokość 124 cm.  

Temat drogowy zaintrygował następnego harcownika, a był nim Adam Olejnik z Platformy Obywatelskiej. Zapytał o zbyt niski krawężnik przy ulicy Powstańców Wlkp. w Obornikach, przez który przelewa się woda. Bukowski westchnął: ręce mi opadają, gdy słyszę takie pytania. Jednak cierpliwie tłumaczył Olejnikowi, że Powstańców jest drogą wojewódzką i nadzór nad jakością prowadzonego tam, rok temu, remontu należy do starostwa. – Mnie też nie wszystko się tam  podoba, ale to do pana, jako członka zarządu powiatu, należy dbanie o poprawny remont tej drogi, więc to ja mogę pana zapytać, co z twymi krawężnikami. 

Bukowski skrytykował podstawową wiedzę Olejnika na temat własności dróg i chodników: pan jako prawnik powinien być lepiej poinformowany niż inny – powiedział na koniec. Ośmieszony członek zarządu powiatu odpuścił, a kolejni radni dali sobie spokój z dalszymi pytaniami.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.