Spółka Aquabellis wciąż inwestuje

Spółka Aquabellis wciąż inwestuje

ROGOŹNO. Prezes spółki gminnej Aquabellis, Witold Goszczyński, podsumował działalność firmy w minionym roku. Podczas sesji rady miejskiej wymienił trwające obecnie inwestycje oraz te, które niebawem ruszą.

Wśród nich jest łącznik pod drogą krajowa 11 Jaracz-Parkowo i informował o planowanej od dawna przebudowie stacji uzdatniania wody w Rogoźnie. Tu będzie potrzebne zewnętrzne źródło finansowania, a potrzebny jest ponad milion złotych

100 tysięcy lokalnego podatku zapłaciła spółka za umieszczenie w pasach drogowych swoich urządzeń. Wniosła skarbowi państwa ponad 80 tys. różnych opłat środowiskowych.

Plan modernizacji urządzeń wodno-kanalizacyjnych na lata 2018-2022 jest realizowany wciąż systematycznie, choć nie da się uniknąć po drodze problemów.

Plan musi zostać i tak uaktualniony, bo zmienia się sytuacja, zmieniają potrzeby, a do tego wymogi, co wiąże się z długim oczekiwaniem na decyzje.

Warto wiedzieć, że procedury związane z rozpoczęciem kojonych inwestycji trwają długo. O ile niektóre decyzje można uzyskać w miarę szybko, to sam proces projektowania trwa bardzo długo. Czasem trzeba czekać nawet ponad rok na pewne postanowienia. Długo się czeka na uzyskanie map do celów projektowych.

Na inwestycję przy ulicy Paderewskiego Aquabellis czeka już ponad pół roku. Dlatego wieloletni plan inwestycji musi zostać zmodernizowany.

Na Paderewskiego pompownia znajduje się na środku ulicy, a jej wydajność zbyt niska, bo ją zaprojektowano na jeden do maksimum dwóch bloków, a następnie wybudowano ich znacznie więcej. Ten odcinek zostanie jednak odbarczony, a dodatkowa nitka pójdzie wzdłuż ulic Szopena ku ulicy Nowej
Prezes Goszczyński odpowiadał na szczegółowe pytania radnych.
Radził, by gmina uzbrajała tereny i dopiero tam sprzedawała na nich działki drożej, by kupujący mogli się zaraz podłączać.

Była też rozmowa o przekazywaniu stanów licznika drogą radiową. Jak się okazało, zamontowano już ponad 5 tys. nakładek przesyłających wskazania liczników drogą radiową i dalej trwają montaże kolejnych.

Na koniec swojego wystąpienia prezes Witold Goszczyński usłyszał od radnych podziękowania za swoją pracę i swe dokonania, które przyjął z właściwą sobie skromnością.

Podobne artykuły