Sparta Cup po raz drugi w Obornikach

OBORNIKI. Po raz drugi w miniony weekend Oborniki gościły młodych piłkarzy ręcznych z całego kraju. Odbył się na hali przy ul.Obrzyckiej ogólnopolski turniej piłki ręcznej chłopców rocznik 1997, który zorganizowały wspólnie SKF Sparta Oborniki, Zespół Szkół w Obornikach i Obornickie Centrum Sportu. W imprezie wzięły udział Grunwald Poznań, Wisła I Płock, UKS Poznań, Orlik Świebodzin, Wisła II Płock, Polonia Środa i SKF Sparta Oborniki.

Po trzydniowych zmaganiach i litrach potu pozostawionych na parkiecie, zwycięzcami turnieju okazali się niezawodni gospodarze, czyli Sparta Oborniki. Wygrali wszystkie swoje mecze i w pięknym stylu wywalczyli puchar, który w ubiegłym roku wyjechał do Kwidzyna.

Pozostałe miejsca zajęli w kolejności: Grunwald, UKS Poznań, Orlik Świebodzin, Wisła I, Polonia Środa i Wisła II Płock.

Miło nam wspomnieć o zawodnikach Sparty, którzy znaleźli się w najlepszej ,,siódemce” turnieju. Są to Marek Szymkowiak, Arek Michalski i Łukasz Miłoszowski. Najlepszym strzelcem turnieju został również zawodnik Sparty, Adrian Wosicki.

Serdecznie gratulujemy i przytaczamy słowa wiceprezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce Marka Werle, który zakończył turniej i życzył zawodnikom nie tylko sukcesów sportowych, ale również pasji i zaangażowania we wszystkich dziedzinach życia,  przede wszystkim w nauce, przy pomocy której stajemy się lepsi w sporcie.

Zarząd Sparty chciałby za naszym pośrednictwem serdecznie podziękować wszystkim sympatykom za pomoc w organizacji turnieju. Serdeczne podziękowania także dla sponsorów: Pizzerii Zamkowa, Maciejowi Zagrodnikowi, firmom Teer, Jomat oraz Ośmiorniczce (nauka pływania).