Sołtys Słomowa przeprasza

SŁOMOWO. Po ostatnim zebraniu wiejskim w Słomowie, którego poziom był, najłagodniej określając, daleki od wysokiego, sołtys Jadwiga Kaczmarek wraz z radą sołecką zwrócili się do naszej redakcji z prośbą o udostępnienie im naszych łam na przeprosiny wszystkich osób, które zostały zaproszone na zebranie a doznały tam obrazy. 

Sołtys i rada przepraszają więc burmistrza i radnych, przepraszają też gości i przepraszają wszystkich, którzy mogli się poczuć obrażeni słowami, gestami i atmosferą zebrania. 

Jego organizatorzy liczyli na konstruktywną dyskusję i wspólną decyzję w sprawie dożynek. Jadwiga Kaczmarek chciała w obecności swego adwersarza wyjaśnić wiele nieporozumień, które ich ostatnio podzieliły, licząc na złagodzenie sporu. Niestety,  jedyne co się udało, to ustalenia w kwestii dożynek.

Pani Jadwiga nie jest do końca rada z faktu, iż wyemitowaliśmy na naszych stronach internetowych film pokazujący szczegóły burzliwego zebrania. Uważa, że film hańbi mieszkańców Słomowa, a przecież zdecydowana większość to ludzie sympatyczni i twórczy. Także wiele osób z tych najbardziej krytycznych wobec jej osoby, to także ludzie dotąd mili, a jedynie – jej zdaniem – zmanipulowani.

Jakby na dowód tego skontaktowały się z nami też dwie panie, które na filmie wydawały się być agresywne i krytykanckie. – Bo nakradziono nam do głowy, żeby ruszyć ostro na Jadzię i teraz my wyszły na głupie – tłumaczyły swoje niedawne zachowanie. Usłyszeliśmy też od jednego z mężczyzn, że to dlatego był on przeciw – bo sołtyska ma za dużą władzę.

Być może tu właśnie tkwi całe nieporozumienie. Przecież sołtys tak formalnie żadnej istotnej władzy nie ma. Władzą jest owszem zebranie wiejskie, władzą są też wiejscy wyborcy. Pozycja sołtysa na wsi nie jest dziś władcza, a raczej służebna.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.