Sołtys Niemiec zrezygnował

KISZEWO. Sołtys Ryszard Niemiec zrezygnował ze swego stanowiska. Nim do tego doszło informował nieraz, że ma taki zamiar. Pisaliśmy o tym w ubiegłym roku. Do tematu wróciliśmy po niewybrednym ataku grupy pijanych uczestników zebrania wiejskiego, którzy usiłowali nam wytknąć w tej sprawie brak rzetelności. Fakt, że wyszło jednak na nasze wcale nas nie cieszy, ponieważ dopiero teraz zaczęły się dziać we wsi rzeczy nieprzyjemne. 

Osoby pytane przez nas o swe preferencje w wyborze następcy Ryszarda Niemca twierdziły, że nie ma sensu nikogo wybierać, bo jest już niemal pewne kto ostatecznie zostanie nowym sołtysem. Oni do wyborów nie przystąpią odcinając się od uczestnictwa w budowaniu samorządu wiejskiego. U podstaw takiej decyzji legła wiejska świetlica a dokładniej kto będzie nią zawiadywał. Świetlicą opiekuje się miejscowa OSP. Od kiedy powstały problemy z rozliczaniem się z dochodów płynących z najmu podobnych świetlic, ścisły nadzór nad nimi mają sprawować sołtysi. W przypadku Kiszewa może stać się to jednak klasycznym konfliktem interesu, ponieważ osobą, która „trzyma” znajdującą się przy remizie świetlicę jest pan Schilke a kandydatem na nowego sołtysa jest jego małżonka Dorota Schilke. 

To właśnie stało się powodem, iż atmosfera we wsi zrobiła się duszna i niemiła. Grupa osób związanych z państwem Schilke na duże szanse na wygraną od kiedy przyłączyły się do niej tak opiniotwórcze osoby jak miejscowy proboszcz i radny wielu kadencji Kazimierz Adamek.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.