Sołtys Tomasz Broniszewski o planach dla Boguniewa

Sołtys Tomasz Broniszewski o planach dla Boguniewa

BOGUNIEWO. W ubiegłym tygodniu odbyło się w Boguniewie zebranie sołeckie, podczas którego sołtysujący od stosunkowo niedawna Tomasz Broniszewski podsumował rok 2019 i przedstawił plany na rok 2020.
Pośród wielu przedsięwzięć, sołtys wymienił te już zrealizowane dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców, w tym pań z lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich. Jak podkreślił: Sołectwo ma ogromny potencjał, a ludzie potrafią współpracować, bawić się i tworzyć nowoczesną wieś.
Tu warto przypomnieć, że Boguniewo jest położone przy drodze powiatowej z Rogoźna do Rożnowa. Stan tej drogi, zwłaszcza na odcinku od Boguniewa do Rogo- źna, pozostawia bardzo wiele do życzenia. Na razie nie ma mowy o żadnym poważnym remoncie, choć jest szansa na wyrysowanie choć linii krawędziowych szosy oraz umiejscowienie przy drodze w Boguniewie ośmiu dodatkowych lamp, co zdecydowanie podniesie bezpieczeństwo.
Kwestia przebudowy całej drogi powiatowej jest raczej pieśnią odległej przyszłości wobec wszystkich potrzeb remontowych na drogach. W planach Tomasza Broniszewskiego jest budowa nowej świetlicy, co też nie nastąpi prędko. Tu także warto przypomnieć o tym, jak obecny sołtys rozliczał swoją poprzedniczkę z wirtualnej rozbudowy świetlicy, widocznej jedynie na fakturach, a nie faktycznie.
Podczas zebrania pan Tomasz podkreślał pomoc mieszkańców w realizacji wszelkich poczynań na rzecz Boguniewa. W kolejnych planach sołtysa jest budowa boiska do siatkówki i tworzenie przestrzeni rekreacyjnej. To już się dzieje. Trwa przygotowywanie terenu, wieś wzbogaciła się o nowy sprzęt, w tym traktorek z kosiarką do pielęgnacji przyszłych terenów zielonych.
Jego planom przysłuchiwali się, oprócz mieszkańców Boguniewa, także burmistrz Roman Szuberski, przewodnicząca rady powiatu Renata Tomaszewska i koleżanka sołtys z sąsiedniej wsi, a przy tym radna Ewa Wysocka. Zgodnie przyznali, że jak na nowego sołtysa, który niedawno zaczął urzędowanie, plany są bardzo ambitne, a dokonania widoczne. Życzyli jemu, jak i całej wsi samych sukcesów.

Podobne artykuły