Sobota 20.00: nie ma potwierdzonego zachorowania na Ziemi Obornickiej. Dwaj oborniczanie w szpitalu z podejrzeniem zakażenia

Sobota 20.00: nie ma potwierdzonego zachorowania na Ziemi Obornickiej. Dwaj oborniczanie w szpitalu z podejrzeniem zakażenia

ZIEMIA OBORNICKA. O godzinie 20.00 w sobotę nie stwierdzono żadnej osoby z potwierdzoną diagnozą koronawirusa z Ziemi Obornickiej. Dwie osoby z podejrzeniem zakażenia przebywają na badaniach w szpitalu zakaźnym. W powiecie obornickim 133 osób poddanych jest kwarantannie domowej.

Wieczorem służby poinformowały, że czterej nowi zakażeni z Wielopolski to mężczyzna w średnim wieku z powiatu krotoszyńskiego. W dobrym stanie leży w poznańskim szpitalu. Wrócił z zagranicy; młody mężczyzna z powiatu poznańskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Miał kontakt z osobą zakażoną; mężczyzna w średnim wieku z powiatu poznańskiego. Jego stan jest dobry, jest pod opieką lekarzy w szpitalu w Poznaniu. Wrócił z zagranicy; kobieta w średnim wieku z powiatu poznańskiego. Jej stan jest dobry.

O 14.30 potwierdzono zakażenia u trzech kolejnych osób z Wielkopolski. Są to starsza kobieta z powiatu ostrowskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Miała kontakt z osobą zakażoną; Starszy mężczyzna z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Miał kontakt z osobą zakażoną; Mężczyzna w średnim wieku z powiatu gnieźnieńskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Miał kontakt z osobą zakażoną.

Rano w Wielkopolsce zachorowała kobieta w średnim wieku z powiatu kaliskiego jest w średnio-ciężkim stanie pod opieką lekarzy w szpitalu w województwie łódzkim. Drugi przypadek to mężczyzna, także w średnim wieku z powiatu ostrowskiego. Jego stan jest dobry, przebywa w szpitalu w Kaliszu. Wcześniej wrócił z zagranicy.

Jak dotąd na COVID-19 zachorowały w Wielkopolsce 97 osoby.

W całym kraju mamy 1638 przypadków zakażeń. Nie żyje 18 osób. Najnowsza ofiara to 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Zmarł w Warszawie.

Podobne artykuły