Skuteczna akcja Gejsza

POWIAT OBORNICKI. Już od początku tegorocznych wakacji komenda powiatowa policji w Obornikach, przy pomocy komendy w Rogoźnie oraz straży miejskiej, rozpoczęła akcję specjalną pod kryptonimem Gejsza. Miała ona na celu zwalczanie przydrożnej prostytucji w regionie. Szczególnie zaangażowały się w działania wydziały drogowy i kryminalny policji.

Podstawowym rejonem działania służb była cała długość szosy krajowej nr 11, w granicach powiatu obornickiego. Szczególnie patrolowano okolice Parkowa i Jaracza, tradycyjnie szczególnie nasycone przedstawicielkami najstarszego zawodu świata. 

Przypomnijmy, że prostytucja w Polsce nie jest karalna, a jedynie stręczycielstwo, czyli czerpanie korzyści z cudzego nierządu. Jednak policjanci i strażnicy znaleźli sposoby, aby skutecznie odstraszyć panie, przeważnie cudzoziemki, od wystawania przy drodze.

Podstawową metodą było przystawanie radiowozu na poboczu szosy, co skutecznie odstraszało ewentualnych "klientów" i zmuszało panie do porzucania "posterunku".

W wielu przypadkach udawało się pochwycić parę na "gorącym uczynku". Wówczas kierowca otrzymywał mandat do 500 zł za zatrzymywanie się w niedozwolonym miejscu. Kobieta musiała natomiast zapłacić 100 zł za obrazę moralności. 

Z własnych obserwacji musimy przyznać, że działania funkcjonariuszy okazały się bardzo skuteczne. Jeszcze na początku lipca rozpoczęliśmy cykl wyboru "Miss szosy 2009". Musieliśmy jednak zrezygnować, gdyż potencjalne kandydatki zniknęły z regionu.

Dodajmy, że akcja trwa nadal we wrześniu a policja chce odstraszyć te prostytutki, które ewentualnie chciałyby powrócić na drogę krajową nr 11 jesienią.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.