Skatowali kolegę

OBORNIKI. W obornickim gimnazjum nr 3 doszło do dotkliwego pobicia ucznia przez jego szkolnych kolegów. Stało się to w poniedziałek 19 stycznia około godziny 9:30.

Wówczas to podczas przerwy do jednego z chłopców podeszło czterech uczniów tej szkoły. Wykorzystując fakt, iż nauczyciel dyżurujący zajęty był w innym miejscu, bez żadnego ostrzeżenia jeden z nich uderzył chłopaka kilkukrotnie w tył głowy. Kiedy ofiara próbowała zdjąć kurtkę, by odzyskać swobodę ruchów i zacząć się bronić, została ponownie uderzona, a następnie przewrócona na podłogę i skopana przez wszystkich czterech napastników. 

Kiedy przestali, pobity wstał nie bez trudu i wyszedł ze szkoły. Nie widząc zainteresowania swym problemem udał się obolały do domu. Zaniepokojeni rodzice zawieźli go szybko do szpitala, gdzie poszkodowany został zatrzymany i hospitalizowany. 

O sprawie powiadomiono policję. Funkcjonariusze udali się do szkoły, gdzie ustalili osoby podejrzane o pobicie ucznia. 

Obornickich policjantów martwi fakt, że tydzień przed pobiciem władze szkoły zostały poinformowane o konflikcie między tymi uczniami. Pedagog szkolny chcąc zapobiec tragedii zorganizował spotkania z policją, na których młodzież była informowana o konsekwencjach tego typu czynów. Niestety, pomimo wczesnego zareagowania przez szkołę i policję, czterej uczniowie wykazali się nieprzystosowaniem społecznym. Niewiele robiąc sobie z obowiązujących przepisów i norm napadli grupą na kolegę. 

Niepokojącym dla Marcina Marcinkowskiego z komendy policji jest fakt, iż przy zdarzeniu były dwie klasy, czyli około 40 osób a żaden z młodych ludzi, widząc co się dzieje, nie pomógł bitemu chłopakowi. Mało tego, wśród wszystkich uczniów panuje zmowa milczenia na temat tego pobicia. Na niewiele się ona jednak zda, ponieważ winni i tak staną przed sądem a prokuratura chce zażądać surowych, odstraszających kar.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.