Siatkarskie emocje

PARKOWO. 2 lutego odbył się w Parkowie Gminny Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt. W turnieju zmagały się drużyny Parkowa, Gimnazjum nr 1 w Rogoźnie, Gimnazjum nr 2 w Rożnowie oraz Tarnowa. Mecze rozegrano w ustalonej kolejności, zasada fair play została zachowana, a poziom reprezentowany przez drużyny był wysoki. Pierwsze miejsce zajęło Parkowo, drugie Gimnazjum nr 1 w Rogoźnie oraz Tarnowo. Lecz to jeszcze nie był koniec siatkarskich emocji, gdyż dwa pierwsze miejsca spotkały się 5 lutego, również w Parkowie na szczeblu powiatowym. Do rywalizacji dołączyło Objezierze oraz Rożnowo.

W rozgrywkach wrażeń nie zabrakło. Najbardziej emocjonującym okazał się mecz o I miejsce – Parkowo vs. Rogoźno. Przy stanie 2:0 dla Parkowa, Rogoźnianki niespodziewanie wygrały trzeciego seta, a w czwartym o mały włos nie doprowadziły do remisu. W rezultacie szala zwycięstwa przechyliła się w stronę Parkowa.

Podsumowując: Mistrzyniami powiatu zostały zawodniczki z Parkowa, natomiast II miejsce zdobyło Gimnazjum nr 1 w Rogoźnie, III Rożnowo a IV Objezierze.

Walecznym dziewczynom z Parkowa wypada życzyć dalszych zwycięstw w turniejach.

Podobne artykuły

Siatkarskie emocje

ROGOŹNO.. Cztery drużyny wystartowały w II Międzygminnym Turnieju Siatkówki o Puchar Burmistrza Rogoźna. Zawody rozgrywano w niedzielne popołudnie w sali sportowej miejscowej Szkoły Podstawowej numer 3. Do turnieju zgłosiły się zespoły: Mieścisko, Gołańcz, Rogoźno oraz Kaszelki. Jak nas poinformował organizator imprezy Ryszard Dworzański z RCK, w ostatniej chwili swój przyjazd odwołali siatkarze z Obornik.

Zawody rozgrywano zgodnie z systemem każdy z każdym, mecz trwał do dwóch wygranych setów, a sety (poza tiebreakiem) kończono po zdobyciu 25 punktów.

Po kilku godzinach zaciętej rywalizacji okazało się, że decydowanie najlepsi są siatkarze z Mieściska,

którzy wygrali wszystkie trzy mecze, zdobywając tym samym tytuły Mistrza Turnieju. Należy odnotować, że zespół zwycięzców przygotował Stefan Kowalski, animator siatkówki m. in. w Wągrowcu. Drugie miejsce zajęła drużyna z Rogoźna, na trzecim uplasowała się Gołańcz, a na czwartej pozycji ukończyli zawody siatkarze z zespołu Kaszelki Rogoźno. Kapitanowie każdej drużyny otrzymali pamiątkowy puchar, który w imieniu burmistrza Rogoźna wręczał sekretarz gminy Mieczysław Górecki.

Podobne artykuły