Seniorzy w Nowym Tomyślu

Seniorzy w Nowym Tomyślu

OBORNIKI, NOWY TOMYŚL. Z nieskrywaną przyjemnością informujemy o poczynaniach obornickich seniorów, bo to grupa wyjątkowo aktywna, twórcza i pogodna. Seniorzy z Klubu „Senior+” odbyli kolejną interesującą wycieczkę. Tym razem wybrali się do Nowego Tomyśla. Na miejscu czekali na nich wspaniali przewodnicy w osobach pracowników Wydziału Turystyki i Rozwoju Gospodarczego w nowotomyskim Urzędzie Miejskim, Eweliny Szofer-Pajchrowskiej oraz Ryszarda Ratajczaka.

Profesjonalnie przygotowany przez nich program pobytu obejmował spacer po mieście, wizytę w Domu Dziennego Pobytu, warsztaty plecionkarskie i zwiedzanie Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa. Potem obiad w restauracji Kopernik oraz zakupy w lokalnej hurtowni wikliny.

Pogoda dopisała, co było dużym zaskoczeniem dla gospodarzy, ponieważ dzień wcześniej nad Nowym Tomyślem przeszła spora ulewa. My każdorazowo podkreślamy, że w Klubie „Senior+” w Obornikach są sami dobrzy ludzie, którzy zawsze zasługują na najlepszą pogodę, podczas każdej wycieczki – wyjaśniła opiekująca się seniorami Alina Nadstaga. Przy okazji w imieniu seniorów dziękuje za naszym pośrednictwem pani Ewelinie oraz panu Ryszardowi za ułożenie oraz zrealizowanie niezwykle ciekawego programu wycieczki, II zastępcy burmistrza Grażynie Pogonowskiej za ciepłe przyjęcie oraz pamiątkowy kosz z podarunkami, a także dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu Danucie Michałowicz oraz pani Kierownik Domu Dziennego Pobytu w Nowym Tomyślu Ani Palickiej za kawę, słodki poczęstunek oraz piękny prezent.

Podobne artykuły