Seniorzy nudy nie znają

Seniorzy nudy nie znają

OBORNIKI. Obornickie seniorki oraz seniorzy imponują swa żywotnością, ciekawością świata i otwartością na nowiny, przygody i wspólne spędzanie czasu. Ostatnie dni lata przeznaczyli na wspólną wycieczkę do Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Dodatkową atrakcją dla wszystkich była możliwość przejażdżki bryczką, co w tak piękną pogodę było doznaniem niezwykle przyjemnym. W samo południe uczestnicy wycieczki spotkali się w lokalnej karczmie, by pokrzepić się pysznym sernikiem, a kto głodniejszy to i obiadem.

Gdy kolejnego dnia spotkali się w Klubie „Senior+” wspominając Szreniawę, odwiedziła ich dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Obornikach Hanna Kniat-Szymańska. Wizyta pani dyrektor nie była przypadkowa, ponieważ chciała ona osobiście złożyć na ręce seniorów wspaniały prezent w postaci zestawu do gry w bingo. To gra, która bardzo się seniorom spodobała podczas ich lipcowego wyjazdu do Lubasza. Już wtedy uczestniczący w owym wyjeździe stwierdzili, że takie bingo przydałoby im się w klubie.

Gdy akurat w nic nie grają, to robią inne rzeczy, bo chętnie zajmują się wszelkim rękodziełem, tworząc rzeczy ładne i praktyczne. Właśnie zostały zorganizowane w Klubie kolejne warsztaty makramowe. Ponownie poprowadziła je Monika Melkowska z „Pasje Mony”. Tymczasem korzystając z ładnej pogody ruszyli ku obornickim Żwirkom, by na wszelki wypadek, ładnie lato pożegnać, zgodnie z wypracowaną już tradycją. Było wesoło i przyjaźnie, dzięki rozmowom przy kawie i ciachu oraz śpiewom, do których przygrywała im czwórka seniorów – muzyków.

Podobne artykuły