Seniorzy dbają o kondycje i ogród

Seniorzy dbają o kondycje i ogród

OBORNIKI. W ubiegłym tygodniu do planu działań Klubu “Senior+” w Obornikach na nowo powróciły zajęcia ruchowe ogólnousprawniające.
Gimnastykę dla seniorów prowadzi niezmiennie Paulina Pytlak. Zajęcia odbywają się według ustalonego grafiku w dwóch stałych grupach. Każda z grup ma możliwość uczestniczenia w gimnastyce dwa razy w tygodniu o tej samej godzinie, tj. we wtorki i czwartki o 10:00 lub 11:00.

Seniorzy nie tylko dbają o dalszy rozwój, kondycję i dobry humor, ale także o pobliski ogródek.

Większość prac i nasadzeń bezinteresownie wykonały w nim dwie wspaniałe panie Elżbiety. Bez ich ciężkiej pracy i poświęconego czasu seniorzy jak i proboszcz pobliskiej plebanii nie mogliby się cieszyć pięknym widokiem za oknem.

Z uwagi na inne obowiązki oraz opuszczające je powoli siły, szanowne panie ogrodniczki potrzebują rąk chętnych do pomocy przy dbaniu o wspólne dobro jakim jest kawałek zieleni w centrum miasta.

Po długich namysłach jak można im pomóc panie seniorki doszły do wniosku, że od czerwca w planie działań klubu na stałe wprowadzą zajęcia polegające na wykonywaniu drobnych prac ogrodowych. Regularnie co dwa tygodnie, w czwartki po zajęciach ruchowych będą wychodzić wspólnie na dwór i przeznaczać godzinę na upiększanie ogrodu (oczywiście w zależności od pogody:)

W tym miejscu Alina Nadstaga chciałaby zachęcić tych, którzy mają jeszcze siły i chęci do pracy, by wesparli działania seniorów i aktywnie włączyli się we wspólne dzieło. A dla najbardziej aktywnych osób na koniec sezonu ogrodniczego przewidziana jest niespodzianka.

Chętni do uczenia, instruowania jak i samego o pomagania proszeni są o kontakt: Ośrodek Pomocy Społecznej Oborniki tel. (61) 29 62 737.

Podobne artykuły