Sejmik dyskredytuje projekt radnego Lemańskiego

Sejmik dyskredytuje projekt radnego Lemańskiego

OBORNIKI. Marek Lemański jest radnym od ponad 15 lat i ma na swym koncie wiele projektów rodzących się w bólach. Bywało tak, że do czegoś namawiał, potem była fala krytyki, po niej zastanowienie – dlaczego by nie – i wreszcie gratulacje wspaniałego projektu. Czasami bronił spraw z góry przegranych, czasami podrzucał pomysły warte realizacji.

Jednym z nich była propozycja przeprawy z ronda Stepki na styku ulic Staszica i Wronieckiej ku ulicy Łukowskiej, by ułatwić przejazd z przyszłego wiaduktu planowanej dla Obornik obwodnicy ku drugiej obwodnicy, wojewódzkiej, w kierunku Czarnkowa z pominięciem przejazdu przez miasto.

Wedle projektu Marka Lemańskiego, samochody jadące od strony ronda ku obwodnicy przejeżdżałyby przez obecny teren garaży, dalej drogą wspinającą się ku ulicy Kowanowskiej zamkniętej od strony 11 Listopada, przez teren za budynkami straży pożarnej, tam już na wysokości sześciu metrów wiaduktem ponad torami kolejowymi, zjeżdżając kolejnym nasypem w kierunku ulicy Łukowskiej, którą będzie odbywał się dojazd do planowanej obwodnicy.

Nie tylko zaplanował, ale o swoim planie powiadomił też marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz jego zastępcę Wojciecha Jankowiaka, odpowiedzialnego za drogi wojewódzkie.

Obaj panowie wydawali się, zdaniem Lemańskiego, być zainteresowani projektem, a zainteresowanie to wynika z tego, że wspomniana trasa łączyłaby dwie drogi wojewódzkie, więc finansowana byłaby przez wojewódzkie władze samorządowe.

Marek Lemański zainteresował też po ponad roku starań swoim projektem koleżanki i kolegów radnych z rady miejskiej Obornik, a ci w efekcie tego wysłali wspólny apel do samorządu wielkopolskiego.
Jakież było rozczarowanie radnego, gdy wreszcie nadeszła odpowiedź. Podpisała się po nią przewodnicząca sejmiku Małgorzata Waszak-Klepka, a najważniejsze w niej było stwierdzenie, iż przeprawy wybudować się nie da, bo jest zbyt mała odległość od ronda do ulicy Kowanowskiej.

Stwierdzenie ni z gruszki, ni z pietruszki, bo równie dobrze można było użyć argumentu, że skoro marszałek nosi brodę, to przeprawy nie będzie. Ani sensu w tym ni logiki, bo miejsca na nasyp jest tam przecież aż nadto. Myślę, że nikt się moim projektem w ogóle nie zainteresował, a odpowiedź otrzymaliśmy raczej na odczepne – stwierdził Marek Lemański, dodając: Przy straży pożarnej jest dość miejsca. Nikt widać nie obliczył rzędnych, odpowiadający na apel poplątali fakty, źle odczytali projekt, a sama opowiedz jest wobec tego kpiną z obornickiej rady miejskiej.

Marek Lemański nie prowadzi sam auta, więc nikt mu nie zarzuci, że walczy o swoje. Faktem jest, że obecnie Łukowską przejeżdża siedem tysięcy samochodów dziennie. Gdy powstanie wreszcie kiedyś obwodnica przejeżdżać nią będzie pięć, sześć razy więcej aut. To ulice Łukowską i Lipową kompletnie zaczopuje.

Pan Marek nie rezygnuje ze swych starań o łącznik. Gdyby usłyszał w odpowiedzi, że nie, bo nie ma na to pieniądzu, albo przeczytałby inżynierskie wyliczenia, iż technicznie rzecz powstać nie może, zapewne by odpuścił. Ale stwierdzenie, że od ronda do Kowanowskiej jest zbyt krótki odcinek, obraża jego inteligencję. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej Obornik zapewniał, że nie ma zamiaru broni odkładać.

Jeżeli jednak kiedyś łącznik powstanie, będzie to jego zasługa.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.