Ścieżka rowerowa do Kowanówka i Rożnowa

GMINA OBORNIKI. Jeszcze w tym roku będzie można przejechać ścieżką rowerową od Obornik przez Kowanówko do Rożnowa. Tak przynajmniej zapewniają władze gminy.

Powstanie ona staraniem Przemysława Gronostaja, przy pomocy Bogdana Bukowskiego. Pozbruk pod jej budowę da Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad a środki na dokumentację ma starostwo w wydzielonej na podobne cele puli 40 tysięcy złotych. Ścieżka do ulicy Sanatoryjnej już istnieje. Dotychczas problem rodził się, gdy ktoś chciał przejechać rowerem, czy nawet przejść pieszo, jadąc z Obornik dalej niż do szpitala w Miłowodach.

Budowany będzie odcinek do ulicy Przyjaciół Dzieci w Kowanówku. Gmina planuje utwardzić drogę przez Kowanówko, co pozwoli dojechać bezpiecznie i wygodnie rowerem aż do ulicy Sosnowej z dalej do Rożnowa.

Mieszkańcy obu wsi – a w pogodne dni również wielu oborniczan – często jeżdżą tamtędy rowerami. Gdy powstanie ścieżka rowerowa pojedzie ich więcej i będzie bezpieczniej. My natomiast nie będziemy zmuszeni opisywać kolejnych tragicznych wypadków z udziałem rowerzystów na szosie nr 11.

Podobne artykuły