Samorządowcy na parkiecie

POŁAJEWO.. W sobotnie południe w hali sportowej w Połajewie rozegrane zostały V Samorządowe Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Starosty. Organizatorami byli gospodarze z gminy Połajewo.

W mistrzostwach startowało sześć drużyn reprezentujących gminę Lubasz, gminę Drawsko, gminę Czarnków, miasto Czarnków, miasto i gminę Trzciankę i gminę Połajewo. Utworzone zostały dwie grupy, które po rozegraniu swoich klasowych meczy spotkały się w finale. W grupie I wygrali samorządowcy z Drawska, a kolejne miejsca zajęli ich koledzy z miasta Czarnkowa i gminy Lubasz. W II grupie: I miejsce wywalczyli samorządowcy z Połajewa, II z gminy Czarnków i III z miasta i gminy Trzcianka.

Zawodnicy z Połajewa po wylosowaniu swojej grupy nieznacznie się przestraszyli, ponieważ ich przeciwnikami były mocne zespoły, lecz po rozegraniu pierwszego meczu obawy ich znikły i parli do przodu wygrywając w meczu finałowym z Drawskiem 6:2 i wywalczając pierwsze miejsce w mistrzostwach. Na trzecim miejscu sklasyfikowali zostali samorzadowcy z gminy Czarnków, którzy wygrali ze swoimi kolegami z miasta Czarnkowa w rzutach karnych. Kolejne miejsca zajęły gminy Lubasz i Trzcianka.

Połajewskich samorządowców reprezentowali: Stanisław Pochyluk, Roman Klewenhagen, Adam Krzyżanowski, Jarosław Jerzyk, Paweł Grabarz, Zbigniew Janc, Tomasz Anioła i Sławomir Kryger. Najlepszym strzelcem mistrzostw okazał się Jarosław Jerzyk, który wykonał 9 bramek.

Podobne artykuły