Wybory korespondencyjne na Ziemi Obornickiej

Wybory korespondencyjne na Ziemi Obornickiej

ZIEMIA OBORNICKA. Tegoroczne wybory prezydenckie zostaną przeprowadzone korespondencyjne. Każdy mieszkaniec otrzyma do skrzynki pocztowej dużą kopertę, a w środku dwie mniejsze.

W jednej kopercie znajdować się będzie karta wyborcza, w drugiej karta do wypełnienia danymi osobistymi, między innymi numerem pesel.

Wypełnione karty trzeba będzie włożyć do kopert, a potem w dużej kopercie wrzucić do urn. Przezroczyste urny zostaną ustawione przy dotychczasowych lokalach wyborczych a także pocztach.

Gdyby w najbliższą niedzielę odbyły się wybory korespondencyjne, wygrałby je w pierwszej turze obecny prezydent – wynika z wszystkich sondaży przeprowadzonych przez renomowane pracownie w ostatnim tygodniu.

Sondaże byłyby z pewnością inne, gdyby lokalni politycy, związani z sejmową opozycją, nie prowadzili ostrej kampanii zniechęcającej do głosowania korespondencyjnego oraz nie wysyłali sprzecznych sygnałów w sprawie bojkotu wyborów.

Na przykład w czwartek i piątek niektórzy samorządowcy w regionie ogłosili, że nie prześlą Poczcie Polskiej spisów wyborców – chociaż wiadomo, że w końcu to zrobią, bo straciliby stanowiska.

Niestety, nie ma na razie badań lokalnych, które wskazywałyby na preferencje wyborcze na Ziemi Obornickiej. Przypomnijmy, że w ostatnich, jesiennych wyborach do sejmu, we wszystkich gminach i miastach regionu zwyciężył PiS.

Podobne artykuły