Samochód stoczył się do wody, a wypłynęły narkotyki

Samochód stoczył się do wody, a wypłynęły narkotyki

OBORNIKI. To miała być zwykła interwencja dotycząca samochodu, który stoczył się nagle do wody, a zakończyła się zatrzymaniem pary za posiadanie narkotyków.

Dzień później zatrzymano także dilera. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

Do zdarzenia doszło we wtorek 14 września w godzinach popołudniowych. Do dyżurnego obornickiej komendy wpłynęło zgłoszenie o tym, że samochód marki Seat Ibiza wjechał na kąpielisku miejskim w Obornikach do wody.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zastali pojazd częściowo już w wodzie. Osoby, które przyjechały tym samochodem oświadczyły, że pojazd stoczył im się do wody, ponieważ nie zaciągnęli hamulca ręcznego.

W trakcie interwencji funkcjonariusze zauważyli, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna zachowują się dość nerwowo. Podczas sprawdzenia pary pod kątem posiadania przedmiotów zabronionych u 23-letniej mieszkanki powiatu szamotulskiego i u 38-letniego mieszkańca powiatu nowotomyskiego znaleziono narkotyki w postaci amfetaminy oraz marihuany.

Narkotyki zostały zabezpieczone, a podejrzani o ich posiadanie trafili do policyjnego aresztu.
Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły przedstawić parze zatrzymanych zarzuty posiadania narkotyków, za które grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kara ta może zostać zwiększona wobec 38-latka, ponieważ dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy.

Podobne artykuły