Sami z wnuczętami

POŁAJEWO. Dzień Babci i Dziadka świętowano w tym roku hucznie i zazwyczaj po terminie. Po życzeniach składanych przez kochające wnuki w domowym zaciszu przyszedł czas na wspólne świętowanie w następnym tygodniu. 

We wtorek 27 stycznia w GOK-u spotkały się dumne posiadaczki wnucząt  zrzeszone w Kole Gospodyń Wiejskich, tym razem również w towarzystwie mężów, czyli zacnych dziadków. Spotkanie pozwoliło wielu osobom oderwać się od codziennych obowiązków, również związanych z wychowaniem wnucząt. 

Dzień 28 stycznia był świętem dla wszystkich babć i dziadków, których pociechy są już w zerówce. Sześciolatki wraz ze swymi wychowawcami i mamami zaprosiły seniorów swoich rodów na popołudniowe spotkanie przy kawie. Nie zabrakło popisów małych artystów na scenie. Wielu zaproszonym gościom łezka się w oku zakręciła, gdy wnuczęta z przekonaniem wyrażały w wierszach i piosenkach swoje przywiązanie dla tych, którzy je najbardziej rozpieszczają, psują i kochają najbardziej na świecie. Po części artystycznej przyszedł czas na wspólną kawę. 

Kolejny dzień zarezerwowano dla dziadków i babć najmłodszych przedszkolaków. Do sali GOK-u przybyli oni tłumnie, by podziwiać, jak nierzadko wychowywane od oseska dziecko po raz pierwszy staje na scenie i samodzielnie recytuje pierwszy w życiu wierszyk. Spontaniczność dzieci, urok i wdzięk właściwy milusińskim rozczulały nawet z pozoru twardsze dziadzine serca. Otoczeni wianuszkiem wnucząt spełnieni dziadkowie wraz z babciami biesiadowali po występach artystycznych, a rozmowom o dzieciach, wnukach i ich codziennych sprawach nie było końca.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.