Są chętni, ale nie wystarcza szczepionek

Są chętni, ale nie wystarcza szczepionek

OBORNIKI. W powiecie obornickim trwają szczepienia przeciwko covid, choć ich tempo zależy od dostaw, a te są niedostateczne i nierytmiczne.

Nauczyciele są już szczepieni preparatem firmy AstraZeneca i jak na razie nie było odmowy tym, którym się ta szczepionka należy.

Chętnych nie brakuje. I tak na przykład w Zespole Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie przyjęcia szampionki odmówiło zaledwie pięcioro nauczycieli, w młodym wieku i w niektórych przepadkach z przeciwwskazaniami.


Według dyrektor SP ZOZ Małgorzaty Ludzkowskiej, niebawem rozpocznie się sczepienie policjantów i też szczepionkami firmy AstraZeneca.

Niestety, wciąż nie zostali zaszczepieni jeszcze wszyscy pracownicy służby zdrowia, w tej liczbie także lekarze.

– Dyżury wieczorynki nie kolidują ze szczepieniami – zapewnia Małgorzata Ludzkowska, dodając: Problemem jest niedostateczna ilość szczepionek. Czasem trzeba zmieniać pacjentom terminy. Jest wiele pytań o nowe terminy, bo zainteresowanie szczepieniami wciąż rośnie. Mamy też mobilny punkt szczepień, problem jest jedynie z dostawami. Są formalnie co poniedziałek, przywożą jednak potem.

Zestawiając liczbę zaszczepionych z ilością dorosłych mieszkańców powiatu obornickiego, łatwo policzyć, że szczepienia potrwają jeszcze długo.

Podobne artykuły