Rydzewska strzelała posłowi Rutnickiemu

OBORNIKI. 22 czerwca przecięciem biało-czerwonej wstęgi oficjalnie otwarto, ukończone niedawno boisko przy Szkole Podstawowej nr 2. Inwestycję zrealizowano dzięki środkom pozyskanym z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Blisko Boisko”, przy dofinansowaniu grupy PZU. 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele sponsorów oraz pomysłodawca projektu, poseł Paweł Rutnicki. Na boisku pokazowy mecz rozegrali tego dnia młodzi piłkarze Sparty Oborniki. 

W ramach przedsięwzięcia zrealizowanego przez firmę Masters ze Szczecina powstało oświetlone boisko ze sztucznej nawierzchni (trawa syntetyczna) o wymiarach 43×70 m wraz z ogrodzeniem i trybunami na 150 miejsc. Budowa boiska stanowiła pierwszy etap planowanej inwestycji, już wkrótce przy ulicy ks. Szymańskiego powstanie kolejne nowoczesne boisko o sztucznej nawierzchni, a także wspaniałe korty tenisowe i skatepark. Na razie trzeba się zadowolić pierwszym obiektem, a ten już spełnił swe zadanie. Podczas Dni Obornik rozgrywała na nim swoje mecze liga. Piłkarze nie tylko grali, ale i wdeptywali kauczukowy granulat w nawierzchnię i to lepiej niż jakiekolwiek maszyny. 

Poseł Paweł Rutnicki, (niegdyś bramkarz drużyny piłkarzy z Pniew, dziś broni bramki drużyny parlamentarzystów) pochwalił dobre wykonanie inwestycji. Przy okazji zapoznał się też z innymi obiektami sportowymi i nie krył wyrazów uznania. Słysząc o planach budowy Orlika na osiedlu Leśnym obiecał swoje wsparcie, jak i przy innych tego typu inwestycjach. Boisko przy dwójce dyrektor tej szkoły Aldona Święcichowska przekazała oficjalnie OCS. Tomasz Konitz podziękował i obiecał, że będą z niego korzystali wszyscy chętni. 

Przy boisku  będzie stały opiekun, którego zadaniem będzie nadzór nad obiektem. Tadeusz Ratajczak ogłosił, że od rana do godziny 16-17 grać może młodzież, starsi po tym czasie. Na murawę wbiegli młodzi piłkarze, a poseł Rutnicki obdarował ich na dobry początek firmowymi piłkami. Po krótkim meczu dał się namówić na pokaz umiejętności bramkarskich. Naprzeciw niemal dwumetrowego posła stanęła w zupełnie nowej roli burmistrz Anna Rydzewska. Po serii karnych przyszedł czas na rozmowy na temat zamierzeń rządu i parlamentu oraz oczekiwań samorządów lokalnych. Szybko się okazało, że poseł i burmistrz mają podobne zapatrywania na gospodarkę. Na pamiątkę wizyty Rydzewska obdarowała Rutnickiego 20 dukatową monetą jubileuszową. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.