Ryczywolskie obchody dni kobiet i mężczyzn

RYCZYWÓŁ. Obchody Dnia Kobiet w Ryczywole połączono w tym roku z obchodami Dnia Mężczyzny, przypadającego na dzień 10 marca. W niedzielne popołudnie kilkadziesięcioro przedstawicieli obu płci w różnym wieku przybyło do sali ryczywolskiego GOK-u, by spędzić milo czas przy okazji obu jakże ważnych świąt. Dla wszystkich znalazła się gorąca kawa i ciasteczka. 

Na scenie prezentowali się miejscowi artyści, jak i goście z zewnątrz. Wszystkim panom i paniom życzenia w imieniu płci brzydkiej złożył dyrektor Tomasz Barański, życząc udanej zabawy z przygotowanym na ten dzień programem artystycznym. W imieniu władz samorządowych wszystkim paniom powinszował również wójt Jerzy Gacek. 

Zgromadzonych wierszem o Dniu Mężczyzn powitały uczennice z gimnazjum w Ryczywole, w ich wykonaniu można było również obejrzeć dowcipną scenkę z mężem i żoną w roli głównej. Na scenie swoje umiejętności, solo oraz w duecie, prezentowali chłopcy uczący się gry na instrumentach dętych przy ryczywolskim GOK-u. 

Z monologiem o problemach wiejskiej dziewczyny szukającej męża wystąpiła Maria Kistowska z Koła Gospodyń Wiejskich w Ryczywole, zbierając zasłużone brawa za wdzięk i wyrazistą interpretację. Tego dnia akcentów damsko-męskich na scenie było wiele. Takie pojawiły się w repertuarze dobranym na niedzielną okoliczność przez wokalistę Honoratę Przywarczak z Budzynia. Śpiewająca silnym, czystym głosem wołała za Danutą Rinn Gdzie ci mężczyźni, a wraz z nią nuciły panie, cichutko by nie słyszeli ich siedzący obok panowie. 

Ale już takie przeboje, jak O mnie się nie martw śpiewano wspólnie, wtórując gorącymi oklaskami popisom wokalistki. Występ Honoraty Przywarczak spodobał się tak bardzo, że musiała bisować. Po ognistym Simply the best zaśpiewanym z energią właściwą samej królowej Tinie Turner, na scenie pojawili się nie mniej energiczni panowie z zespołu Antki. 

Kapela podwórkowa z Białośliwia rodem, choć z racji wieku nazywana przez niektórych antykami, pokazała, że nie tylko młodych stać na brawurowy i głośny występ. Panowie z kapeli śpiewali i opowiadali dowcipy, w których przewijała się tematyka damsko-męska, ku uciesze rozbawionej publiczności.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.