Ryczywolska biblioteka na swoim

RYCZYWÓŁ, LUDOMY. Po latach tułaczki ryczywolska biblioteka gmina znalazła nowy przestronny lokal. Już od dawna zamiarem wójta Jerzego Gacka było umieszczenie w gmachu czerwonej szkoły różnych instytucji pożytku publicznego. 

Gmina wyremontowała parter dawnej szkoły i przystosowała go do potrzeb biblioteki. Ta mieszcząc się w ciasnym pomieszczeniu przy domu kultury nie miała szans na właściwe zaprezentowanie swych zbiorów. 

Wreszcie w miniony piątek, zaraz po święcie bibliotekarza i w tygodniu bibliotek, otwarły się podwoje nowej siedziby. Kierująca biblioteką Aldona Janic urządziła ją ze swymi pomocnicami bardzo praktycznie i gustownie. Księgozbiór został wyeksponowany z pełnym znawstwem a wolne przestrzenie ozdobiły interesujące prace Albina Piechowiaka. 

– Taki dzień się zdarza raz –  powiedział wójt Gacek – bo jednego dnia udało się nam otworzyć bibliotekę i jej filię w Ludomach. Gratuluję wszystkim tym, którzy się do tego przyczynili. To co zrobisz dla siebie przeminie bezpowrotnie, to co zrobisz dla innych zostanie wieczne – zacytował na koniec klasyka i na ręce pań Aldony Janic i Stefanii Zielińskiej złożył szczególnie ciepłe podziękowania za ogromny trud organizacyjny. Moc życzeń panie z biblioteki ryczywolskiej otrzymały też od koleżanek, nie wyłączając gratulacji od dyrektor Biblioteki Wojewódzkiej. 

Ryczywół zyskał wspaniały obiekt, z bogatym księgozbiorem i stanowiskami multimedialnymi oraz życzliwą opieką pań bibliotekarek. Dostojny gmach czerwonej szkoły nadal cieszy swą świetnością i służy społeczeństwu. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.