Rusza rozbudowa Zespołu Szkół w Obornikach

Rusza rozbudowa Zespołu Szkół w Obornikach

OBORNIKI. W poniedziałek, starosta Zofia Kotecka, wicestarosta Waldemar Cyranek oraz skarbnik powiatu Joanna Konieczna podpisali umowę na rozbudowę Zespołu Szkół im. gen. T. Kutrzeby w Obornikach.

Wykonawcą zadania będzie wyłoniony podczas procedury przetargowej Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy Sławomira Lisiewicza z Chodzieży.

Jak wykonawca zapewnił, prace rozpoczną się zaraz po przejęciu placu budowy. Zgodnie z zapisami umowy, nowy budynek szkoły zostanie wybudowany w przeciągu 10 miesięcy.

W ramach inwestycji wybudowany zostanie obiekt dwukondygnacyjny, który zamknie patio szkoły od strony północy, a ponadto połączy oba szkolne hole z wejściem do hali sportowej.

W nowej części zawodówki znajdować się będą m.in. pracownia robót murarskich, tynkarskich i zbrojarsko-betoniarskich z sześcioma stanowiskami egzaminacyjnymi, szatnią i magazynem sprzętowo-materiałowym dla techników budownictwa, pracownia kosztorysowania i projektowania dla techników budownictwa, symulacyjna pracownia dla techników ekonomistów, symulacyjna pracownia dla techników handlowców, specjalistyczna pracownia językowa, pracownia komputerowa dla techników informatyków.

Warto przypomnieć, że powiat obornicki otrzymał na rozbudowę infrastruktury edukacyjno-dydaktycznej Zespołu Szkół im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Obornikach dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 4.264.473,33 zł.

Podobne artykuły