Rożnowicka Golgota

ROŻNOWICE. W piątek 3 kwietnia o godz. 16.00 w Lasach Rożnowickich odbyła się coroczna, uroczysta Droga Krzyżowa prowadzona przez proboszcza rożnowskiej parafii ks. kan. Jana Stefana, pomysłodawcę i budowniczego tej drogi. 

Jest to jedyna na Ziemi Obornickiej terenie Droga Krzyżowa prowadzona w duchu patriotycznym i narodowym, gdzie w rozważania każdej stacji Męki Pańskiej włączone są rozważania nad tym co przeżywały i czuły ofiary hitlerowskiego mordu w tych lasach, oraz aspekty wychowania i dróg życiowych morderców które przywiodły ich do takiego upodlenia i upadku moralnego. Bardzo ważnym jest porównanie ostatniej drogi ofiar mordu do drogi krzyżowej Chrystusa na Golgotę, głęboka nauka płynąca z tego faktu, co do naszych dzisiejszych postaw i wyborów życiowych w tym moralnych i patriotycznych. 

Ks. Jan Stefan na rozpoczęcie uroczystości powiedział: stąd tak niedaleko do miejsca męczeńskiej śmierci. Zaledwie 1500 metrów. Zawsze mnie dziwiło że ta odległość od głównego traktu jest niemal we wszystkich miejscach hitlerowskich mordów bardzo podobna. Tak jest w Piaśnicy, Zakrzewie a także w Białężynie, czy Murowanej Goślinie. To niemal dokładna odległość krzyżowej drogi Chrystusa na Golgotę. I prawie zawsze mord miał miejsce w lesie, wśród, drzew które przypominają bele Chrystusowego Krzyża.

Uczestnicy przeszli XIV stacji Drogi Krzyżowej, od szosy Czarnkowskiej do ołtarza polowego w miejscu zbrodni. Udział w niej wzięli głównie rożnowscy parafianie, ale również mieszkańcy okolicznych miejscowości, poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej i Zespołu Szkół w Rożnowie, Stowarzyszenia PTTK w Poznaniu, Akcji Katolickiej w Ryczywole oraz stowarzyszeń katolickich i grup modlitewnych rożnowskiej parafii.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.