Rozmowy o bezpieczeństwie

Rozmowy o bezpieczeństwie

POWIAT OBORNICKI. Policjanci nie tylko ścigają oprychów czy stoją po krzakach z radarem, ale dbają też o bezpieczeństwo obywateli bez względu na wiek.

Na początku miesiąca dzielnicowi rozmawiali z seniorami na targowisku miejskim w Obornikach o bezpieczeństwie. Przypomnieli im, w jaki sposób skutecznie uchronią się przed oszustami.

Funkcjonariusze przypomnieli seniorom zasady ruchu drogowego, które mają największy wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi.

Podkreślali również, że przestrzeganie zasad ruchu drogowego pomoże bezpiecznie poruszać się po drodze kierującym, pieszym czy też pasażerom. Wiele niebezpiecznych sytuacji, do których dochodzi na drodze zaskakuje i nie ma się na nie wpływu, ale są też takie, których można uniknąć lub zminimalizować ich skutki.

Odwiedzili obornicki Zespół Szkół im. gen. Tadeusza Kutrzeby, by spotkać się z młodzieżą. Podczas rozmowy poruszyli temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania związane z bezpieczną drogą do szkoły rozpoczynają się we wrześniu i trwają aż do czerwca, gdyż droga do szkoły i ze szkoły do domu będzie dla uczniów codziennością aż do kolejnych wakacji. Młodzież dowiedziała się też o odpowiedzialności wobec prawa, konsekwencjach popełniania czynów karalnych oraz świadczących o demoralizacji.

Inne spotkania miały także miejsce w szkołach na terenie powiatu obornickiego. Mundurowi rozmawiali z uczniami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Omówiono także zasady poruszania się po ulicy, chodniku, podczas jazdy rowerem.

Następnie teorię zamieniono w praktykę, gdy najmłodsi ćwiczyli bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. Dzieci wysłuchały ważnych informacji dotyczących bezpieczeństwa w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Na koniec uczniowie otrzymali odblaski, które będą dodatkowym elementem wpływającym na codzienne bezpieczeństwo.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.