Różana gotowa

Różana gotowa

ROGOŹNO. W ubiegłym tygodniu formalnie otwarto przebudowaną ulicę Różaną. Wartość kosztorysowa zadania o długości ponad 980 m. wyniosła 2 501 862 zł, a do przetargu zgłosiło się aż osiem firm.

Ostatecznie prace wykonała za kwotę 1 393 338 firma Roboty Drogowe i Melioracyjne DROGMEL Jerzy Cegłowski z Pobiedzisk.

Inwestycja została dofinansowana w ramach Programu Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 931 860 zł. Udział finansowy gminy Rogoźno to kwota 461 478,58.

Dzięki takiemu obrotowi spraw burmistrz Roman Szuberski, mając w ubiegłym roku środki finansowe na przebudowę zaledwie niecałej jednej drogi, nie tylko przebudował ją w całości, ale dodatkowo jeszcze trzy inne.

Pomogła mu w tym znajomość przepisów, dzięki której odzyskał należy gminie podatek VAT od inwestycji, ponadto trafił w doskonałą koniunkturę cenową na prace drogowe, a do tego wykorzystał element rywalizacji pomiędzy drogowcami o zapełnienie portfeli zadań. Na koniec przyszła mu z pomocą pandemia i to, że warto było lokalnej firmie wykonać prace taniej bez kłopotliwych delegacji służbowych dla pracowników.

Dzięki tym elementom gmina Rogoźno ma kilka nowych dróg i ulic, w tym Różaną, o którą mieszkańcy zabiegali od wielu lat.

Podobne artykuły