Roman odnowiciel?

Roman odnowiciel?

ROGOŹNO. Rogoźnianie obdarzeni humorem mówią, że kontynuatorem dzieła króla Kazimierza, co to zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną, jest „Roman Budowniczy”, który objął Rogoźno rozorane a zostawi je przebudowane.

Faktem jest, że żaden z ojców tego miasta nie wykonał w ciągu swojej kadencji aż tylu inwestycji w tym także drogowych. Roman Szuberski jest siłą sprawczą przebudowy kilkunastu już dróg i ulic, a tempo wciąż nie słabnie.

Dobiegają właśnie końca ostatnie prace związane z budową ulic Długiej i pierwszego etapu Seminarialnej. Od tygodnia rozpoczęły się prace związane z kolejnym odcinkiem ulicy Seminarialnej, na odcinku od Orlika do ul. Wojska Polskiego.

Przez okres około miesiąca będą tam utrudnienia w ruchu.

Trwa przebudowa ulicy Różanej, czekającej na nową nawierzchnię już przez kilka dekad. Choć wydawało się, że jej przebudowa w tym roku nie będzie możliwa ze względu na brak odpowiednich środków, Roman Szuberski dokonał niemożliwego i zdobył pieniądze na przebudowę trzech ulic w tym Różanej. Trwają tam teraz intensywne prace związane z przebudową ulicy. Zakończenie tej inwestycji powinno nastąpić w listopadzie.

Wymienione inwestycje nie są ostatnim słowem burmistrza, więc tym, którzy nazywają burmistrza również „Odnowicielem” należy się z pewnością ukłon.

Podobne artykuły