Rogoźno w rocznicę wstąpienia do Unii

GMINA ROGOŹNO. Piąta rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej była motywem Europejskiego Tygodnia. Na przełomie kwietnia i maja w Rogoźnie gościły delegacje z partnerskiego miasta Tulczyn (Ukraina) i zaprzyjaźnionego miasta Wustrow (Dolna Saksonia). Gospodarze przygotowali dla gości bardzo atrakcyjny program. Mogli oni uczestniczyć we wszystkich imprezach z okazji Dni Rogożna jak również w obchodach 110- lecia OSP Parkowo. W remizie OSP Parkowo do delegacji z Wustrow przemówił w języku niemieckim arcybiskup gnieżnieński Henryk Muszyński, co Niemców bardzo mile zaskoczyło. 

2 maja goście odwiedzili nowoczesne gospodarstwo rolne państwa Janka w Parkowie. Zwiedzili tamtejszy zespół szkół, nowobudowane hale produkcyjne firmy Dendro Polymers w Rogoźnie, modelowy w skali europejskiej Ośrodek Markot w Rożnowicach, młyn państwa Piątkowskich w Rudzie i dla kompletu gorzelnię w Gościejewie. 

W czasie pobytu delegacji z Tulczyna, Wustrow i Czorsztyna toczyła się ożywiona wymiana myśli w języku polskim, niemieckim i ukraińskim. Rozmawiano m.in. o potrzebie rozbudowania kontaktów między szkołami gminy Rogoźno a szkołami ukraińskimi i niemieckimi. Planom tym sprzyjała oferta burmistrza miasta Wiehl koło Kolonii dotycząca zawarcia umowy o partnerstwie miast i gmin Rogożno- Ryczywół – Wiehl i tworzenia szerokiej wymiany młodzieżowej. Brak takiej współpracy odczuwają wciąż jeszcze szkoły w Budziszewku, Parkowie i Gościejewie. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.