Rogoźnianie zapłacą, poznaniacy wyjadą

ROGOŹNO. Rada miejska Rogoźna zastanawiała się na co przeznaczyć pomniejsze kwoty pozostałe w rezerwie budżetowej. Zbigniew Nowak zaproponował podzielić owe wolne środki tak, by były też pieniądze na wyjazd zawodników tekwondo na Mistrzostwa Europy do Davos. 

Burmistrz Bogusław Janus ostro oponował uważając, że inwestowanie w poznańskich zawodników mało popularnej dyscypliny sportu jest zwykłą rozrzutnością. –  3600 złotych dla tekwondo, w którym bardzo krótko działają i nie zwrócili się o środki do nas a tylko jeden zawodnik jest z Rogoźna, a reszta z Poznania, to coś nie w porządku. Ci poznańscy trenerzy przyjeżdżają do Rogoźna by dużo zarabiać na rogoźnianach a my jeszcze mamy ich dofinansować? Radny Nowak im po znajomości załatwia pieniądze na wyjazd. Ja jestem przeciw. 

Radnego Kinacha zainteresowało, czy kiedykolwiek Rogoźno zaistniało w Mistrzostwach Europy? Jest młodym radnym i miał prawo nie wiedzieć, że kiedyś mistrzostwa Europy organizowano nawet w samym centrum Rogoźna, w czasach gdy po jeziorze pędziły ścigacze. 

Bogusław Janus przypomniał mu i innym Jerzego Gędka, wielokrotnego mistrza Europy i świata, rogoźnianina, którego podatnicy nie muszą finansować, a który sławi ich miasto. Na koniec zapytał radnych, czy równie hojnie dadzą pieniądze jemu na zawody myśliwskie? 

Ostatecznie rada zdecydowała głosami 10 do 4 sfinansować z pieniędzy podatników wyjazd poznańskich zawodników i jednego rogoźnianina do szwajcarskiego Davos. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.