Rogoziński sztab WOŚP zagrał online

Rogoziński sztab WOŚP zagrał online

ROGOŹNO. W niedzielę 31 stycznia rogoziński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak każdego roku działał przy Rogozińskim Centrum Kultury, tyle że ze względu na obowiązujący stan epidemii głównie online.

Koordynatorka sztabu, Malwina Kmieciak wraz ze swoim zespołem stanęli przed ogromnym wyzwaniem. Zorganizowane zostały przede wszystkim zbiórki online, aukcje allegro i wiele licytacji.

Na terenie gminy ustawiono 43 puszki stacjonarne. Podczas 29. Finału WOŚP w Rogoźnie 41 wolontariuszy zbierało środki, które w tym roku zostaną przekazane na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wolontariusze wraz z mieszkańcami uczestniczyli w grze miejskiej.

Z puszek udało się uzbierać ponad 21000 zł. Rogoziński sztab przygotował transmisję na żywo na kanale YouTube. W studio, które znajdowało się w sali RCK, trwały liczne licytacje. Licytowano m.in. złote serduszko WOŚP, które sprzedano za ponad 1600 zł, koncerty i występy.

Na kanale rogozińskiego sztabu można było posłuchać koncertu zespołu Eta, Arktyka, Bartka Tecława, Błażeja Draba czy Rodziny Dobrogowskich oraz zobaczyć skecz w wykonaniu kabaretu Paranienormalni.
Oficjalnego otwarcia 29 Finału WOŚP pod hasłem „Gramy z radością” dokonał burmistrz Roman Szuberski. Tegoroczne granie nie odbyłoby się, gdyby nie wsparcie lokalnych przedsiębiorców.

Koordynatorka, podsumowując pierwsze przeliczenia, poinformowała, że Sztab 4885 Rogoźno zebrał ponad 51 008 zł, a nadal trwają aukcje allegro, gdzie można kupić kubki z logo WOŚP oraz zegary specjalnie zaprojektowane na 29 finał.

Tradycyjnie o godz. 20:00 widzowie mogli podziwiać światełko do nieba zorganizowane przez Miejsko-Gminny Związek OSP RP w Rogoźnie. W światełko włączyli się także licznie mieszkańcy gminy, a efekty wspólnej akcji będzie można zobaczyć na funpage sztabu Rogoźno.

Podobne artykuły