Regaty z kilku okazji przy nieco słabym wietrze

Regaty z kilku okazji przy nieco słabym wietrze

ROGOŹNO. W sobotę i niedzielę na jeziorze Rogoźno królowały żagle. Klub Żeglarski Kotwica, przy współorganizacji gminy, z okazji Dnia Dziecka zorganizował XX Regaty o Puchar Burmistrza Rogoźna w klasie OPP, XIX Memoriał im. Czesława Janusa, XIV Regaty o Puchar Starosty Obornickiego w klasie Cadet, X Regaty o Puchar Komandora Klubu w klasie OK Dinghy i IV Regaty o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Rogoźnie w klasie Europa.

Pięć imprez jedna po drugiej, to i nie dziwota, że do Rogoźna zjechały drużyny żeglarskie z okolicznych powiatów, aby rywalizować o tytuły, puchary i nagrody wręczane na zakończenie przez burmistrza Romana Szuberskiego, przewodniczącą rady powiatu obornickiego Renatę Tomaszewską, przewodniczącego rady miejskiej Łukasza Zaranka i komandora KŻ Kotwica Gerwazego Wojtkowiaka.

Dwudniowe zawody przebiegały przy pięknej pogodzie i pod czujnym okiem ratowników z WOPR Rogoźno. Jedynym minusem była flauta, tak żeglarze mówią o braku wiatru. Na szczęście co pewien czas nieco dmuchnęło i żaglówki pięknie poniosło.

Zadowoleni uczestnicy wyścigów i regat zapowiedzieli swój udział także za rok.

Podobne artykuły