Regaty w Rogoźnie

Regaty w Rogoźnie

ROGOŹNO. Na terenie Klubu Żeglarskiego „Kotwica”, rozegrano na jeziorze Rogoźno pierwsze w tym roku regaty. Zawody rozegrano w czterech kategoriach, a były to: XXI Regaty z okazji Dnia Dziecka o Puchar Burmistrza Rogoźna w klasie OPP, XV Regaty o Puchar Starosty Obornickiego w klasie Cadet, XI Regaty o Puchar Komandora Klubu w klasie OK Dinghy i Finn, a także V Regaty o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Rogoźnie w klasie Europa.


Warto dodać, iż regaty we wspomnianej klasie Europa ujęte zostały oraz będą punktowane w Pucharze Polski w kalendarzu Regat Polskiego Stowarzyszenia Klas Europa.


Otwarcie regat nastąpiło w godzinach przedpołudniowych. Komandor klubu Gerwazy Wojtkowiak powitał zaproszonych gości, przybyłych sympatyków klubu i fanów sportów wodnych oraz wszystkich uczestników, którzy zapragnęli wykazać się swoimi żeglarskimi talentami.


Głos zabrali też przedstawiciele samorządu: burmistrz Roman Szuberski, przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Zaranek oraz radna Renata Tomaszewska. Życzyli zawodnikom wiatru w żaglach i stopy wody pod kilem, bezpieczeństwa podczas regat oraz zajęcia miejsc na podium.

Niedzielna bezwietrzna pogoda pokrzyżowała plany na rozegranie w ten dzień planowanych wyścigów, niemniej sobota dostarczyła mnóstwa sportowych wrażeń zarówno dla zawodników jak i kibiców, którzy mogli podziwiać zmagania uczestników i piękne widoki białych żagli na wodzie Rogoźna.

Niedzielne popołudnie przyniosło ogłoszenie zwycięzców w poszczególnych klasach. Komandor w asyście sekretarza klubu Pauli Binek oraz członka zarządu Łukasza Gargurlińskiego, wręczyli pamiątkowe puchary oraz nagrody. Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie wypada pogratulować i zaprosić na kolejne regaty.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.