Radny zatrzymany w godzinach pracy podczas jazdy po spożyciu alkoholu

KISZEWO, OBORNIKI. W środę 16 września patrol policji zatrzymał, przed południem na ulicy Staszica w Obornikach, ciągnik prowadzony przez Kazimierza A., pracownika Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, a przy tym radnego obornickiej rady miejskiej z Kiszewa, wybranego z listy PO.

Podczas rutynowej kontroli dokumentów i pojazdu policjanci powzięli podejrzenie, że kierowca jest w stanie po spożyciu alkoholu. Badanie alkotestem wykazało, że Kazimierz A. miał w żyłach 0,48 promila alkoholu. 

Policja zabezpieczyła pojazd i zatrzymała radnemu prawo jazdy. Czeka go odpowiedzialność przed sądem za wykroczenie, jakim jest jazda po spożyciu alkoholu. Sąd, jeżeli zarzuty się potwierdzą, orzeka w takim przypadku areszt lub grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

To jednak nie wszystkie konsekwencje jazdy po pijanemu przez miasto wielkim ciągnikiem z kilkutonową przyczepą. Policja uznała zagrożenie za znaczne i  poinformowała o nim zakład pracy radnego. Nie znamy jeszcze decyzji prezesa Tomasza Augustyna, ale wszystko wskazuje na to, że Kaźmierz A. nie pozostawił prezesowi innego wyjścia, jak dyscyplinarne zwolnienie z pracy.  

Tak więc Kazimierz A, najprawdopodobniej straci nie tylko prawo jazdy, gotówkę na grzywnę, ale i pracę. Radny z Kiszewa być może po raz drugi złamał prawo. Niedawno został podejrzanym w sprawie o kradzież drewna z lasu. Wszczęto postępowanie. W imieniu okradzionej gminy, urząd miejski wystawił mu już za owo drewno rachunek, który Kazimierz A. zapłacił.  

Poziom alkoholu, między 0,2 i 0,5 promila we krwi radnego to  "tylko" wykroczenie, nie przestępstwo.  Gdyby poziom sięgnął 0,5 promila, radny PO utraciłby mandat. W przypadku wykroczenia, a nie przestępstwa, prawo tego nie przewiduje.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.