Radny lansujący pedofilię?

Radny lansujący pedofilię?

OBORNIKI. Przemysław Szrama siadł sobie wygodnie i wymyślił pojęcie „lekkiej pedofilii”. To taki eufemizm z kategorii „subtelny gwałt” lub „delikatna zbrodnia”.

Gdyby pan Przemysław był jedynie panem Przemysławem, to pokiwałoby się głową nad jego bezrozumnością, a może też pewnego rodzaju dewiacją i tyle.

Przemysław Szrama jest jednak radnym powiatu, zasiadającym w szeregach koalicji rządzącej, wybranym niegdyś z listy burmistrza Obornik i piastujący odpowiedzialną funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej rady powiatu obornickiego.

Jest zatem bez wątpienia osobą publiczną, której głos jest słuchany, opiniotwórczy i istotny.
Wielu właśnie przeczytało taką oto jego opinię wygłoszoną publicznie, bo za pomocą bardzo nośnej platformy społecznościowej jaką jest Twitter: Zakładamy definicję: pedofila lekka – osoba odczuwa małe podniecenie w głowie – nie w ciele. Dotyka dziecko normalnie, trzyma. On czuje satysfakcję, dziecko nie zauważa. Zero stosunku, wzwodu. I to jest obiektywnie lepsze niż ‘nauka’ seksu w szkołach.

To nie pierwsze takie spostrzeżenie pana Przemysława. Nieco wcześniej zamieścił mizoginistyczne spostrzeżenie o treści: Popatrz na dzisiejsze szkoły, licea etc. Tam większość dziewczyn zachowuje się wiadomo jak, nie myśli logicznie i statystycznie (ŚREDNIA ARYTMETYCZNA) – są mniej inteligentne.
Obie wypowiedzi cytujemy wiernie, obie wywołały słuszne oburzenie i niemałe wrzenie.

W pierwszym rzędzie odcięli się od niego i potępili za tego rodzaju wypowiedzi burmistrz Obornik i starosta obornicki.

Tomasz Szrama oświadczył: W związku ze skandaliczną wypowiedzią radnego Rady Powiatu Obornickiego, który nie ma nic wspólnego z samorządem Gminy Oborniki oświadczam, że Przemysław Szrama, będąc w roku 2018 przedstawicielem lokalnej społeczności, kandydował z listy mojego komitetu wyborczego do Rady Powiatu Obornickiego. Po wyborach samorządowych w roku 2018 rozpoczął własną polityczną drogę. Dziś stanowczo i zdecydowanie potępiam jego wypowiedzi z ostatnich dni, które nie mają nic wspólnego z poglądami kandydatów na radnych z Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Szramy. Ludzie o takich poglądach nie powinni pełnić żadnych publicznych funkcji.

Kolejne oświadczenie złożyła starosta Zofia Kotecka: W związku ze skandalicznymi wypowiedziami w mediach społecznościowych radnego Rady Powiatu Obornickiego Przemysława Szramy oświadczam, iż stanowczo potępiam formułowane przez niego poglądy. Treści publikowane na prywatnych profilach radnego wyrażają wyłącznie jego opinię i nie są w żadnej mierze stanowiskiem radnych klubu koalicyjnego. W najbliższych dniach odbędzie się zebranie klubu, podczas którego podjęte zostaną decyzje w tej sprawie.

Tu trzeba przypomnieć, że choć oboje są politykami, to są też przede wszystkim humanistami i wychowawcami dzieci oraz młodzieży.

Lista osób potępiająca propagatora zachowań pedofilskich, bo tak można by go nazwać i to bez względu na użycie przymiotnika „lekka”, jest długa, a sugestia pana Przemka trafiły daleko, bo na przykład nasza redakcja otrzymała tekst jego wypowiedzi z Cardiff w Walii.

Jedni potępiają go lub tłumaczą mu swój pogląd, inni żądają publicznych przeprosin dla ofiar pedofili, jeszcze inni jego odwołania z rady powiatu.

Ci ostatni muszą jednak poczekać, bo jedyna forma odwołania radnego, to zignorowanie go podczas kolejnych wyborów samorządowych.

Sam Przemysław Szrama oba wpisy wycofał, choć internet nie zapomina. Przeprosił i zapewnił, że jego wypowiedzi zostały wyjęte z kontekstu.

Takie tłumaczenie jest niestety równie durne jak jego definicja „lekkiej pedofilii” i pogląd w sprawie inteligencji kobiet.

Czytając wpisy pana Przemysława literalnie, nie może być mowy o jakimś wyjęciu z kontekstu.
Przemysław Szrama, siadając przy klawiaturze, popełnił coś w rodzaju samobójstwa politycznego i towarzyskiego, bo kto mu teraz rękę poda?

Ostracyzm i wielki wstyd to ciągle nie koniec kłopotów Przemysława Szramy. Jego wypowiedzią zainteresował się już Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych a znają tam odpowiednie paragrafy.

Na koniec i na użytek pana Przemysława zapewniamy, że nie ma czegoś takiego jak „lekka pedofilia”, tak jak nie ma „lekkiej głupoty”. Pedofilia to pedofilia, a głupota to głupota, choć tej ostatniej czasem towarzyszy też chamstwo.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.