Radni Obornik obradowali, pytali, a czasem krytykowali

Radni Obornik obradowali, pytali, a czasem krytykowali

OBORNIKI. W środę odbyła się kolejna (zdalna) sesja rady miejskiej Obornik. Po sprawozdaniu z działalności burmistrza Obornik Tomasza Szramy oraz prowadzonych postępowań przetargowych radni zajmowali się m.in. sprawami bieżącymi budżetu gminy na rok 2020 r.

Rada miejska podjęła również uchwałę w sprawie zatwierdzenia wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2020-2026.

Zgodnie z ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne opracowuje wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych, będących jego własnością.

W planie przygotowanym wspólnie przez spółkę PWiK i burmistrza Obornik, a zatwierdzonym przez radę miejską znalazły się m.in. takie inwestycje jak modernizacja i przebudowa stacji uzdatniania wody w Pacholewie, budowa sieci wodociągowej do Marszewca, budowa sieci wodociągowej w miejscowościach Nowołoskoniec, Słonawy, Kowanówko ul. Sanatoryjna.

Dodatkowo planuje się rozbudowę sieci wodociągowej w Obornikach ul. Korfantego, ul. Bielawska, ul. Gen. H. Dąbrowskiego, Gen. F. Altera, ul. Jerzego Wolniewicza, Nad Wełną oraz w miejscowościach Górka, Sycyn, Łukowo i w Słonawach. W głosowaniu radni jednogłośnie pozytywnie przyjęli plan w całym jego kształcie.

Burmistrz Tomasz Szrama poinformował o przebudowie i utwardzeniu kostką bukową drogi w Żukowie. Podkreślił fakt, że od parę lat sołtys tej wsi kupował za środki funduszu sołeckiego betonową kostkę. Gdy kupił całą potrzebną jej ilość, burmistrz zobowiązał się pokryć koszt ułożenia nawierzchni ze środków gminnych. Oświadczył: to pierwsza taka w historii droga budowana na zasadzie pół na pół.

Radni dyskutowali o potrzebie budowy budynku mieszkalno-opiekuńczego i finansowaniu jego działalności, o czym szczegółowo informujemy w innym miejscu.

Przewodniczący rady miejskiej Paweł Drewicz poinformował radnych o unieważnieniu z nieustalonego powodu przez wojewodę wielkopolskiego uchwały rady miejskiej w sprawie użytkowania świetlic wiejskich. Uchwała ma być unieważnia częściowo i nikt nie potrafi powiedzieć w której części i dlaczego.

Zastępca przewodniczącego Henryk Brodniewicz zauważył, że: Starówka miasta z nieszczęsnymi ulicami Ogrodową i Kowalską, gdzie hałas na bruku taki, że aż szklanki spadają, wymaga większego zainteresowania. Starówka wciąż odłogiem leży, a ulice czekają na modernizację.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej



BIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległości



USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576



TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!



Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.