Rada muzeum nie dla Wojciechowskiego

Rada muzeum nie dla Wojciechowskiego

ROGOŹNO. Minęła kadencja członków rady muzeum i przyszedł czas na wybór nowej rady. Może zasiadać ich w radzie dwunastu.

Przez Rogozińskie Centrum Kultury zostało zgłoszonych ośmiu członków w osobach: Lucyna Bełch, Małgorzata Fryza, Maria Gruszka, Wojciech Mielewczyk, Władysław Ruks, Hanna Nowicka, Jarosław Buszka, i Jarosław Lewandowski.

Trzech członków wytypowała komisja oświaty i spraw społecznych. Są to: Renata Tomaszewska, Katarzyna Erenc-Szpek i Jarosław Łatka. Komisja gospodarki rady miejskiej dokooptowała do rady Ewę Wysocką.

Choć radna Ewa Wysocka została przez komisję wskazana, co potwierdził przewodniczący owej rady, to radny Paweł Wojciechowski upierał się, że nie została wskazana.

Radny Wojciechowski miał pretensje, pałał gniewem i nie krył rozżalenia, bowiem nie wybrano do tego szacownego gremium jego osoby, choć kiedyś w owej radzi zasiadał. Radny dał się w ostatnim czasie poznać jako opozycjonista, rozdzielający każdy włos na czworo, który wyprowadziłby w równowagi nawet kolumnę Zygmunta.

Można więc łatwo zrozumieć, dlaczego w radzie muzeum, czyli zbiorze ludzi kulturalnych, nie znalazło się krzesło dla pana Pawła.

Podobne artykuły