Rezurekcje w sieci. Pytania o pandemię, na które nie ma prostej odpowiedzi

Rezurekcje w sieci. Pytania o pandemię, na które nie ma prostej odpowiedzi

ZIEMIA OBORNICKA. Oborniczanie tegoroczne rezurekcje wielkanocne obejrzeli w telewizji i internecie. W kościołach, oprócz celebransów i ministrantów, mogło modlić się tylko pięć osób. Większość lokalnych parafii transmitowała nabożeństwa w sieci. – Spotkanie ze zmartwychwstałym Jezusem prowadzi do służby bliźnim – powiedział w orędziu na Wielkanoc arcybiskup poznański Stanisław Gądecki.

Metropolita zwrócił uwagę na to, że w obliczu panującej epidemii, stawiamy sobie szereg pytań, na które nie ma prostej odpowiedzi. – Gdy zastanawiamy się nad tym, w jakiej relacji pozostaje zmartwychwstanie Chrystusa do bieżącej sytuacji – to przychodzą mi na myśl słowa św. Augustyna. Mówi on: “chrześcijanom nie jest oszczędzone cierpienie, co więcej, zaznają go trochę więcej, ponieważ życie wiarą oznacza odwagę głębszego podejścia do życia i wydarzeń dziejowych” – powiedział arcybiskup.

Arcybiskup zaznaczył, że wiara w zmartwychwstałego Jezusa daje niewzruszoną nadzieję, że ostatnie słowo nie należy do śmierci, ale do Chrystusa.

Podobne artykuły