Przyjaciele Przyjaciela

OBORNIKI. Nawał informacji i szczupłość miejsca na naszych łamach nie pozwolił nam na wcześniejszą relację z corocznego koncertu charytatywnego Stowarzyszenia Pomocy Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciel”. 

W sali widowiskowej Obornickiego Ośrodka Kultury po raz ósmy zebrali się przyjaciele i sympatycy "Przyjaciela" na koncercie zatytułowanym "Muzycznych wspomnień czar". Na scenie pojawiali się kolejno i razem zespół „Tacy Sami”, Krzysztof Warguła z nieodłącznym saksofonem i niezwykle uzdolniona posiadaczka wyjątkowego głosu Dorota Janusz. Nie mogło zabraknąć związanych ze stowarzyszeniem na dobre i złe i to od samego początku Lecha Farona i Marcina Samolczyka

Gwiazdą koncertu był zaprzyjaźniony od lat z „Przyjacielem” wokalista współpracujący z zespołem „Lombard” Marek Siwek. Sam walcząc z ciężką chorobą jak nikt rozumie problemy co dzień towarzyszące młodym ludziom dotkniętym przez zły los oraz ich najbliższym. Były też popisy dość wyjątkowe jak występ grupy perkusyjnej orkiestry dętej grającej między innymi na kubłach na śmieci oraz popis taneczny dziewcząt z grupy CatClan, prowadzonej przez Ilonę Tadlę. 

Prowadząca koncert Sylwia Fiołek wraz z Lechem Faronem poprowadziła licytację prac i wyrobów podarowanych specjalnie na ten cel przez ludzi „dobrego serca”. Zbierano pieniądze na wyjazd dwóch podopiecznych na turnus rehabilitacyjny. Hojność oborniczan nie miała sobie równej. Często przebijano oferty a licytanci starali się pozostać anonimowi. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.