Przesadzili z prędkością

Przesadzili z prędkością

LUDOMY. Policjanci z wydziału ruchu drogowego czarnkowskiej komendy, działający w ramach działań grupy „SPEED”, zasadzili się wraz z kolegami z czarnkowskiej ,,drogówki” przy drodze w Ludomach.
Sprawdzali, z jaka szybkością poruszają się kierowcy na terenie powiatu obornickiego. Niestety, w dwóch przypadkach okazało się, że kierujący w rażący sposób łamali przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość. Policyjny wideorejestrator przeliczył i zapisał, że każdy z nich gnał ponad setką na obszarze, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.
Pierwszym nieodpowiedzialnym kierowcą zatrzymanym w Ludomach był 26-letni mieszkaniec gminy Połajewo, jadący samochodem osobowym marki BMW. W jego przypadku pomiar prędkości wykazał 103 km/h, czyli o 53 km/h więcej niż obowiązujące w tym miejscu ograniczenie.
Kolejny zatrzymany także prowadził samochód marki BMW. Kierujący miał 43-lata, mieszka w Obornikach i przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h, bowiem wideorejestrator zanotował podczas przejazdu przez Ludomy aż 112 km/h.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami obaj kierowcy utracili prawo jazdy i przez trzy miesiące nie siądą za kierownicę. Ponadto, za niestosowanie się do ograniczeń prędkości, zostali ukarani przez policjantów mandatami i punktami karnymi.

Podobne artykuły