Przedszkoli jest wiele, miejsc jednak brakuje

Przedszkoli jest wiele, miejsc jednak brakuje

ROGOŹNO. W Rogoźnie są już trzy przedszkola prywatne, co w znacznej mierze rozwiązuje problem opieki nad dziećmi. Nie rozwiązuje go jednak do końca, bowiem chętnych nie brakuje i dzieci przyjmowane są według określonych kryteriów.

W pierwszym rzędzie przyjmowane są dzieci samotnych matek. Niestety, system ten jest najwyraźniej wykorzystywany dość niecnie, bowiem w jednym z przedszkoli zgłosiły się same samotne i biedne matki, wypełniając bardzo szybko całą listę tak, że żadna rodzina nie znalazła już miejsca dla swej pociechy.

– Mamy świadomość, że owe „samotne” matki mają swych nieźle zarabiających partnerów, choć nieślubnych i wykorzystują system opieki nad „samotnymi”, bezrobotnymi i niezamożnymi. – usłyszeliśmy w murach magistratu, jednak przepisy wiążą urzędnikom ręce, a „samotne” wygrywają i korzystają.

Niebawem powstanie w Rogoźnie przedszkole ze żłobkiem, co uzupełni zasoby gminy. Będzie to obiekt nowoczesny i doskonale wyposażony. Czy znajdą się w nim miejsca dla dzieci z formalnych rodzin, czy wypełnia je tylko te „samotnie” wychowujące, to już inna sprawa.

Podobne artykuły