Przedszkole oficjalnie otwarte

OBORNIKI. Po trudach odbudowy Przedszkola nr 2 przy ulicy Młyńskiej, doszło w minionym tygodniu do jego oficjalnego otwarcia. Placówka zaczęła już czas jakiś temu przyjmować dzieci i prowadzić zajęcia, chociaż w kilku miejscach, nie związanych z pobytem dzieci, wciąż jeszcze trwały prace instalacyjne. Wreszcie ekipy budowlane odjechały a dyrektor Iwona Uniejewska zaprosiła władze Obornik i koleżanki z innych placówek oświatowych do oficjalnego przecięcia wstęgi. 

Zanim do tego doszło dzieci pokazały co już potrafią. Tańczyły i śpiewały tak pięknie, że co raz nagradzano je brawami. Dziękując im burmistrz Rydzewska zauważyła, że ani razu się nie pomyliły. Przyznała, że zna przedszkole prywatnie, bo przez lata uczęszczali doń jej obaj synowie, a ona przewodniczyła radzie rodziców. Wyraziła radość, iż udało się placówkę odbudować po poważnych zniszczeniach, których dopuścił się poprzedni użytkownik budynku, Zespół Szkół im. Kutrzeby. Prace pochłonęły już milion złotych, a jeszcze trzeba będzie go ocieplić i pokryć nową elewacją. 

Po tych słowach nastąpiło przecięcie wstęgi, ksiądz Rafał Banaszak podziękował Bogu za jego dzieło i poświęcił obiekt. Prowadząca uroczystość Anna Lisek zaprosiła gości do zwiedzenia placówki. Zwiedzali piękne, dobrze wyposażone oraz przyjazne dzieciom sale, doskonale przygotowaną, sterylną kuchnię, wygodne łazienki i inne pomieszczenia przedszkola, w którym są wciąż jeszcze wolne miejsca. Gdy goście wrócili, posypały się na ręce Iwony Uniejewskiej życzenia, gratulacje i prezenty od koleżanek i kolegów z innych placówek oświatowych. 

Przedszkole oficjalnie działa, choć nie ma jeszcze nazwy. Na ogłoszony konkurs wpłynęło aż 60 propozycji. Wybrano pięć najtrafniejszych, a niebawem dowiemy się, która z nich zwyciężyła. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.