Przedszkole w Bogdanowie

Przedszkole w Bogdanowie

BOGDANOWO. Już we wrześniu ma ruszyć budowane właśnie w Bogdanowie przedszkole.

Budowlańcy mają jeszcze pełne ręce roboty, a już ruszył nabór do nowej placówki.

Prócz powstających jak grzyby po deszczu na Osiedlu Widokowym kolejnych bloków, wielkim powodzeniem cieszą się też kolejne szeregowce.
Przybywa nowych rodzin, przybywa też dzieci w wieku przedszkolnym.

Przedszkole ma więc szanse na pełne obłożenie, a trwa właśnie IV etap budowy przez dewelopera przedszkola publicznego EDU KIDS.
Będzie to druga po istniejącym już w Bogdanowie Tęczowym Raju tego rodzaju placówka, która w pełni zastąpi Tęczowy Raj.

Wszyscy się zmieszczą, gdyż w budynku zaplanowano sześć dużych sal z łazienkami dla dzieci, osobne pomieszczenie do zajęć logopedycznych, kuchnię, pomieszczenia socjalne i biurowe oraz dużą szatnię. Łącznie placówka będzie mogła przyjąć 150 małych podopiecznych, w podziale 100 dzieci w przedszkolu i 50 maluchów w żłobku.

Jednocześnie niepubliczne przedszkole Tęczowy Raj zmienia od nowego roku szkolnego swoją nazwę, lokalizację oraz formę prawną.

Jak informuje dyrektor placówki, Natalia Stroińska: Pracę z dziećmi rozpoczęliśmy od 2012 roku, otwierając pierwszy na terenie naszej gminy Klub Dziecięcy. Dzięki zaangażowaniu, miłości do dzieci i pracy z nimi krok po kroku zdobywaliśmy zaufanie, dzięki któremu podjęliśmy decyzję o otwarciu przedszkola. Dzisiaj ilość dzieci w naszej placówce sprawiła, że od września rozpoczynamy nową przygodę z Publicznym Przedszkolem EDU KIDS, zlokalizowanym w nowym, większym lokalu w samym sercu rozrastającego się osiedla. Nasze przedszkole i żłobek mieścić się będzie w wyodrębnionym budynku o powierzchni 720 metrów, idealnie dostosowanym do potrzeb dzieci. Dla naszych podopiecznych, poza pięknymi salami, mamy również przygotowaną nową obszerną propozycję dodatkowych zajęć, które pozwolą rozwijać ich umiejętności.

Nowa inwestycja posiadać będzie cztery sale przedszkolne i dwie sale klubowe. Wszystkie o powierzchni ok. 65 metrów. Grupy dzieci w salach o takiej powierzchni mogą liczyć do 25 milusińskich. Niedaleko budynku pojawi się również plac zabaw, który będzie do dyspozycji tylko dzieci przedszkolnych i tych ze żłobka. Miejsce do zabaw dla pociech wyposażone zostanie w zjeżdżalnie, piaskownice, ściany wspinaczkowe, domki dla dzieci, ławeczki i w wiele innych atrakcji.

Nie ma wątpliwości, że taka placówka była na osiedlu Widokowym, jak i w pozostałej części Bogdanowa, bardzo oczekiwana.

Podobne artykuły