Przedszkolaki i seniorzy

OBORNIKI. W domowej atmosferze członkowie obornickiego Ogniska Emerytów i Rencistów przy Zarządzie Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego skorzystali z zaproszenia młodszych kolegów i odwiedzili Przedszkole nr 4 w Obornikach.

Spotkanie odbyło się w środowe popołudnie w Przedszkolu Bajka w Obornikach. Przed licznym gronem seniorów – byłych nauczycieli i nauczycielek wystąpiła grupa sześciolatków, uprzyjemniając czas gościom kolorowym przedstawieniem pod tytułem Królowa Śniegu. Seniorzy po zakończonym występie wręczyli małym aktorom słodkie upominki. Zwiedzili też cały budynek przedszkola.

Stali bywalcy ogniska spotykają się zwykle w tak licznym gronie tylko raz do roku, w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Jednak ten rok jest wyjątkowy, ponieważ mija właśnie jubileusz 100-lecia istnienia Związku Nauczycielstwa Polskiego. Taka rocznica jest powodem naszych częstszych spotkań. W końcu 100 lat funkcjonowania, pomimo dziejowych zawieruch to powód do dumy stwierdziła Emilia Nowak, skarbnik Ogniska Emerytów i Rencistów PZM.W związku z jubileuszem w tym roku planujemy również zorganizowanie większej liczby wycieczek i towarzyskich spotkań mówiła podczas środowego spotkania Elżbieta Kowalik prezes ogniska. Już w trakcie środowego spotkania powstała lista chętnych, którzy pojadą na wycieczkę do Wadowic.

Największe jubileuszowe spotkanie przedstawicieli gminnych oddziałów PZN z terenu Powiatu Obornickiego odbędzie się 20 maja o godzinie 17 w Bibliotece Miasta i Gminy Oborniki. Następną rocznicową imprezę planujemy zorganizować we wrześniu zapowiada Maria Lisek prezes obornickiego Oddziału Zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Podobne artykuły