Problemy z budynkiem OOK

Problemy z budynkiem OOK

OBORNIKI. Jeden z najlepszych polskich architektów, a przy tym oborniczanin Rafał Mysiak kończy już projekt budowy nowego domu kultury.

Miałby on zastąpić dotychczasowy, którego stan techniczny stale się pogarsza, a przebudowa nie ma sensu.

Na przeszkodzie stanął jednak wojewódzki konserwator zabytków, który nie godzi się na całkowitą rozbiórkę obecnego budynku przy ulicy Armii Poznań 18.

Po uzgodnieniach trzeba będzie zostawić część muru. Koniecznym stało się sporządzenie opinii dotyczącej stanu technicznego obecnego budynku Obornickiego Ośrodka Kultury. Po przetargu zlecono to firmie Lege Artis Construction Łukasz Klekotko z Poznania, która wykona zlecenie za kwotę 12054 zł brutto.

Pan Rafał przeprojektuje przygotowaną już wizję nowego domu kultury, a warto pamiętać, że jego projekt wart setek tysięcy złotych oborniczanie ot- rzymają gratis w prezencie.

Gdy cała dokumentacja będzie w komplecie, a do tego czasu upłynie w Warcie jeszcze wiele wody, burmistrz stanie przed wielkim wyzwaniem, jakim jest sfinansowanie tak poważnej inwestycji. To jednak jeszcze nie teraz i nie z jednego budżetu.

Na razie burmistrz Tomasz Szrama nie traci czasu, rozglądając się za możliwościami dofinansowania tego zadania środkami z zewnątrz.

Podobne artykuły