Problem z ulicą Garażową

OBORNIKI. Był czas, że w ulicę Garażową można było wjeżdżać z każdej strony. Teraz bywa tak, że czasem nie można w nią wjechać wcale. Jadąc od strony Poznania kierowcy nie mogą po przebudowie ulicy 11 Listopada skręcić w Garażową. Jadą więc Lipową, Mickiewicza, Piłsudskiego i dopiero wtedy docierają do celu. 

Jeśli jednak odbywa się akurat pogrzeb, zajmujące się tym firmy ustawiają pachołki i zamykają ulicę Garażową a kierowcy wpadają w pułapkę. Nie mogą się już cofnąć na wąskiej i zastawionej drodze. Stoją więc, czekają i przeklinają żałobników. 

Zwróciliśmy się z tą sprawą do zarządcy drogi prezesa PGKiM Henryka Lewandowskiego pytając go, dlaczego zgadza się na zamykanie drogi publicznej. – Ja o takiej zgodzie nic nie wiem. To samowolka firm pogrzebowych. Zapytana o to samo burmistrz Anna Rydzewska zapewniła nas – nic o tym nie wiem i jestem temu przeciwna. Nigdy bym na to zgody nie wyraziła w tak ruchliwym miejscu. Wiceburmistrz Bogdan Bukowski twierdzi, że nie ma potrzeby zamykać ulicy, bo gdy kondukt rusza, piesi mają pierwszeństwo na drodze i auta musza poczekać. Gdy znajdują się w lub przy domu pogrzebowym, nie ma żadnego powodu, by kierowcy czekali. 

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie także z Ryszardem Stachowiakiem, właścicielem szacownej i bodaj najpopularniejszej firmy pogrzebowej w gminie. – Ja formalną zgodę na zamykanie tej ulicy dostałem jeszcze od wiceburmistrz Dykcika. Jeżeli urząd ją formalnie cofnie, zastosuję się do nowych przepisów. Pytany, czy jadące podczas przygotowań do pogrzebu samochody nie będą przeszkadzały, zapewnił nas, że nie. Dodał też, że z samochodami przy cmentarzach ma wciąż do czynienia i nigdy nie dochodzi do konfliktów. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.