Premier Morawiecki w Obornikach. Ponad 3 miliony złotych dla Ziemi Obornickiej

Premier Morawiecki w Obornikach. Ponad 3 miliony złotych dla Ziemi Obornickiej

OBORNIKI. We wtorek rano Oborniki odwiedził premier Mateusz Morawiecki. W starostwie spotkał się ze samorządowcami z regionu. Przed budynkiem zjawili się zarówno sympatycy, jak i przeciwnicy obecnego rządu.

Podczas spotkania wręczone zostały symboliczne tablice prezentujące kwoty, jakie samorządy otrzymać mogą w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Samorządy powiatu obornickiego otrzymają ponad 3 miliony złotych.

Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać, m.in.  na remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi – a także inne niezbędne lokalnie działania. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19.

Jak mówił premier rząd chce zapewnić Ziemi Obornickiej łagodne wyjście z kryzysu związanego z pandemią: Dlatego nie patrząc na barwy polityczne, przeznaczamy zgodnie z dyspozycją pana prezydenta Andrzeja Dudy, z którym byłem w codziennym kontakcie w ciągu tego kryzysu. Przekazujemy do każdego powiatu i każdej gminy, według sprawiedliwego i obiektywnego algorytmu środki na inwestycje lokalne, na wszystko, co potrzebujecie w tym akurat czasie i na to, co wesprze też przedsiębiorców lokalnych.

W czerwcu tego roku mamy trzy procent wyższe dochody, niż w czerwcu zeszłego roku, a czerwiec tego roku, to czerwiec bardzo niedobry dla całego świata. Świadczy to o tym, że gospodarka się odbija, konsumpcja rusza i że rzeczywiście konsumpcja ruszyła kilkanaście procent w czerwcu. Eksport również rusza. – powiedział premier.

– Gratuluję wam przedsiębiorczości i gospodarności. Dzisiaj stoimy przed wyzwaniem, ale też szansą. Kryzys to zmiana filozofii w globalnych łańcuchach dostaw. Musimy sprzedawać polskie produkty pod polską marką – stwierdził pod adresem obornickich samorządowców Mateusz Morawiecki.

Podobne artykuły