Prawie siedem milionów na sport

Prawie siedem milionów na sport

GMINA OBORNIKI. Od wielu już lat władze gminy Oborniki wspierają rozwój sportu, zarówno tego profesjonalnego, jak i amatorskiego. Nie inaczej będzie też w roku 2021.

W budżecie Obornik, który uchwalony został jednogłośnie przed 30 grudnia 2020 r. prawie 7 mln zł zostanie przeznaczonych na zadania związane ze sportem.

Ponad 2 mln zł z tej kwoty, to koszty związane z funkcjonowaniem Obornickiego Centrum Sportu, w tym także utrzymanie bieżące obiektów sportowych, którymi ta jednostka zarządza.

Prawie 1,4 mln zł kosztować będzie w tym roku gminna nauka pływania, którą objęte są dzieci uczęszczające do obornickich szkół w klasach drugich i trzecich.

Ponad 1,7 mln zł przeznaczono na zadania inwestycyjne związane z infrastrukturą sportową, a w tym m.in.: dostosowanie hali przy ulicy Obrzyckiej do wymogów przeciw- pożarowych, budowę pump tracka przy Szkole Podstawowej nr 4, budowę skateparku przy Szkole Podstawowej nr 2, budowę street workoutu na obornickich Żwirkach, czy budowę placu rekreacyjnego w Bogdanowie.

Z tej listy można wykreślić jedynie budowę street workoutu, bo już taki istnieje w Kowanówku, czyli nie dalej niż ten na Żwirkach i na dodatek jest najczęściej pusty. Reszta to inwestycje i prace oczekiwane i bardzo potrzebne.

Dodatkowo, prosto do klubów sportowych i stowarzyszeń trafią dotacje z uchwały o sporcie, pożytku publicznym w kwocie 850 tys. zł.
Ponad 700 tys. zł gminę kosztować będzie strata związana z działalnością Centrum Rekreacji Oborniki.

W budżecie zabezpieczone zostały także środki na nagrody sportowe burmistrza Obornik oraz na wydarzenia sportowe, których gmina Oborniki jest współorganizatorem.

Podobne artykuły