Prawdopodobnie znamy już wykonawcę przebudowy ulic w centrum Obornik

Prawdopodobnie znamy już wykonawcę przebudowy ulic w centrum Obornik

OBORNIKI. Niedawno informowaliśmy o planach przebudowy ulic Kowalskiej, Ogrodowej i Wjazdowej. Burmistrz Tomasz Szrama poczynił starania, aby jak najszybciej wyłonić wykonawcę tego zadania. Przygotowano projekty, zabezpieczono budżet i ogłoszono przetarg.

Do urzędu miejskiego wpłynęło aż siedem ofert. Ich rozpiętość okazała się jak zwykle spora. Najtańsza oferta opiewa na kwotę ponad milion siedemset, a najdroższa na ponad trzy miliony zł.

Zerkając w szczegóły: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe ANMAK Rogoźno zaproponowało wykonanie prac za kwotę 2.073.182 złotych; POL-KRAM Skoki za to samo chce 1.939.404 złote; IVESTON Oborniki aż 2.500.000 złotych; Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe Szymon Włodarczyk Cieśle zadawala kwota 1.766.716 zł; firma BRUKPOL Strzelce Wielkie każe sobie zapłacić 2.276.207 złotych; BIMEX z Rogoźna przebija wszystkich i chce 3.264.420 złotych; na koniec firma RDR z Czerwonaka proponuje kwotę 2.347.610 złotych. Wszelkie gwarancje i czas wykonania są identyczne.

W tej chwili trwa ocena ofert, po której wyłoniony zostanie wykonawca tej inwestycji. Można zaryzykować, że będzie to Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe Szymona Włodarczyka z Cieśli, które wykonało już w gminie Oborniki wiele inwestycji, zawsze w terminie i bez zastrzeżeń jakościowych.

Na koniec przypominamy, że w ramach prac zostanie rozebrana obecna nawierzchnia, w której miejsce zostaną ułożone nowe płyty betonowe. Na ulicy Kowalskiej zostanie wykonana nowa nawierzchnia bitumiczna oraz odwodnienie, pojawią się kamienne krawężniki, a skarpa zostanie zniwelowana.

Podobne artykuły